Google yeni programcılar bulmak için film çekecek

Google yazılım dünyasında büyük adımlar atmak için çok büyük projeler geliştiriyor. Şimdi ise ortaokul ve lise öğrencileri için film çekmek ile gündeme gelen Google’ın hedefinde girişimci gençler ve çocuklar yer alıyor.


Son zamanalrda büyük şirketler yeni elemanlar bulmak yerine artık dünyaya yararlı olabilmek için bazı meslekleri sevdirmek adına filmler çekiyorlar. Elbette bir kar planı ortada oluyor ama genel olarak istenen şey yeni bir mesleği dünyayı tanıtmak ve sevdirmek oluyor. Google’ın bu anlamda bir film hazırladığını söyleyelim. Program ve yazılım dünyasına hareket kazandırmak için yeni programcıların olması gerekiyor. Yeni hayal dünyasın sahip programcılar ile gerçekten ortaya çok eşsiz teknolojiler çıkabilir.

Programlama veya yazılım dediğimiz şey öyle kısa zaman içerisinde öğrenilen bir şey olmadığı için orta okula giden kız öğrencileri genel olarak yapılacak filmin hedefinde yer alıyor. 2014 yılında Google çok eşsiz bir programa imza atıyor bir programlama eğitimi vermeyi amaçlıyor. Lise ve ortaokul çağındaki genç kızları programlamayla tanıştırmak ve hayal dünyalarını geliştirmek için hazırlanmış bir proje olmak ile beraber aynı zamanda bu sektöre eleman yetiştirmek için de Google’ın bu projesini desteklemek gerekiyor.

ÖĞRENMEK İÇİN FARKLI YOLLAR SEÇİLİYOR

Google bu eğitimi verirken öğrencileri sıkmamak ve bu işe gönül veren birçok genç girişimciyi sıkmamak için her şeyi eğlenceli bir şekilde yapmak için elinden geleni yapıyor. Bu anlamda merak edilen detayları sizlere aktarmak için içerik üretmeye devam ediyoruz. Google’ın çekeceği filmde lise öğrencisi kızlar başrolde olacağı gibi tahmin ettiğiniz gibi konunun sadece ama sadece yazılım/programlama olduğu düşünülüyor. Çekilecek filmin detaylı yakında ortaya çıkacak ama filmin tamamen bilim-kurgu konularını içermesi bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *