Google Chrome’a karşı sessiz adımlarla ilerliyor

Google’ın tarayıcısı Chrome karşı başarılı adımlarla ilerleyen Samsung’un internet tarayıcısına olan ilgi her geçen gün artıyor. İkili arasındaki rekabeti haberimizde konu aldık.


İnsan oğlunun internet tarayıcısı alışkanlığı her geçen gün devam ediyor. Bugün İphone veya Android kullanan birçok markada insanlar hazır gelen tarayıcılarını kullanmak yerine Google’ın efsane tarayıcısı Chrome için oldukça büyük adımlar atılıyor. Bu anlamda yapılması gereken en önemli şeylerden birisi genel olarak insanların ele aldığı detaylar oluyor. Yani Google Chrome’da olan ama diğer tarayıcılarda olmayan bir özellik bile insanların o tarayıcıları kullanmamasını tetikliyor. Bu anlamda yapılması gereken tek şey analiz yapmak oluyor. Samsung’un internet tarayıcısı ise Google’ın göz bebeği Chrome kadar hızlı ve aynı zamanda stabildir. Dolayısıyla bu tarayıcıya olan ilgi de bir hayli artış göstermektedir. Bu konuyla ilgili olarak ortaya atılan iddiaları değerlendirmek gerekirse Samsung’un internet tarayıcısı Google’ın internet tarayıcısı ile yarışacak bir konuma gelmeye başladı.

İKİ TARAYICININ DA MİLYONLARCA KULLANICISI VAR

İstatistiklere baktığımızda her iki tarayıcının da milyonlarca kullanıcıya hitap ettiğini görebiliyoruz. Google Chrome ise güncellemeler ile ilgili olarak çok büyük adımlar atıyor. Oldukça büyük güvenlik açıklarından ziyade daha hızlı olması için yapılan güncelleştirmeler çok daha iyi sonuç veriyor. Aynı şekilde Samsung’un internet tarayıcısında da çok büyük adımlar atılıyor. Eğer sizde bu tarayıcıların ikisini de kullandıysanız hemen alt tarafa hangisini tercih ettiğinizi yazabilirsiniz. İki tarayıcının da hem avantajı hem de dezavantajları vardır.

Samsung’un internet tarayıcısının Google’ın önemli ürünlerinden olan Chrome kadar şarj yemediğini biliyoruz ama hız konusunda hangisinin önde olduğuna dair bir açıklama yapmak son derece yanlış olacaktır. Birçok insanın bu anlamda yapması gereken araştırma internette yazan yorumlardan ziyade Gooogle Play markette yazan yorumlar olacaktır. Bu yorumları ciddiye alarak sizde uygulamaları indirip kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *