Facebook yetişkinlere özel proje üstünde çalışıyor

Facebook gençlere özel bir uygulama çıkararak çok daha fazla para kazanma çabasını girdi. Milyonlarca genç Facebook’u gereksiz bulduğu için kullanmıyor ama yeni girişimler onları Facebook’a çekmek için ortaya çıkmaya hazırlanıyor.


Facebook’a her geçen gün kayıt olan sayısı artıyor ama aynı zamanda merak edilen konulardan bir tanesi ise sosyal paylaşım sitesini terk eden insanlar oluyor. Eğer sizde Facebook kullanan birisi değilseniz sizde muhtemelen Facebook yönetiminin beyninden geçtiniz. Evet Facebook kullanan milyonlarca insan var ama kullanmayan da milyonlarca insan var. İnstagram’a baktığımızda neredeyse herkes kullanıyor ve Facebook kullanmayıp İnstagram veya başka bir sosyal hesap kullanan insanların sayısı gerçekten çok fazladır. İşte bu yüzden gençlere ve yetişkinlere özel bir Facebook uygulaması çıkabilir ki bu İnstagram gibi sadece mobil bir arayüz ile çalışabilir.

Snapchat, Instagram ve benzer uygulamalar dünya üzerinde yaşayan milyonlarca gencin rağbet ettiği uygulamalar arasında yer alıyor ki bu alanda Facebook’un bir yenilik yapması gerekiyor çünkü Facebook kullanmak Türkiye’de artık bir uğraş haline geldi. Yani genelde olgun ve yaşlı insanlar akşama kadar Facebook’ta vakit geçiriyorlar. Bu durum Facebook’un reklam yönetimi ekibi için iyi bir haber olabilir ama üst yönetim için Facebook’u kullanmayan milyonlarca insan, kullanan milyonlarca insandan daha büyük bir önem taşıyor.

FACEBOOK YENİ UYGULAMASI İLE GENÇLERİ HEDEF ALACAK

Facebook’un yeni çıkacak olan uygulamasına göre belirli bir yaş kısıtlaması olacak ki bu belirli yaşlardaki kitle için vazgeçilmez bir detay olacak. O yaştakiler kendini özel hissedecek. Kulislere göre yeni çıkacak bu uygulamanın ismi Facebook Talk olacak. Bu anlamda aklımıza direkt olarak yine para geliyor. Facebook’un bu tür bir girişim ile gençlere özel reklam stratejileri üzerinde çalıştığını gösteriyor ki şuan birçok uygulamada bu tür özel seçenekler yer alıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *