Erdoğan’dan bekçilerin yüzünü güldürecek açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu Dolmabahçe’de katıldıkları programda gündeme dair açıklamalarda bulundular. Bu açıklamalarda güvenliği sağlayan mahalle bekçileriyle ilgili detaylarda yer aldı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Dolmabahçe’de bir programa katıldı ve bu programda yaptığı açıklamalarda birçok konuya değindi. Bu açıklamalarla birlikte birçok konuda değişiklik olacağını çok net bir şekilde gördük. Açıklamalar arasında dikkat çeken şeylerden birisi ise bekçilerle ilgili oldu. Erdoğan bekçilerin mahalle nöbetlerinin başlamasıyla ilgili de bir açıklamada bulundu. Bu açıklamayla birlikte ilerleyen dönemlerde çok daha fazla mahallede bekçi görebileceğimizi görmüş olduk. Bekçilik sisteminin başlamasıyla birlikte geceleri mahalleler çok daha güvenli olacak. Erdoğan bekçiler hakkında şöyle konuştu: Bekçilik sisteminin yeniden başlamasından memnuniyet duyuyorum. İstiyoruz ki geceleri de halkımız emniyette olsun. Bekçilerden devletimizin oradaki gözü, kulağı, sesi, güven kaynağı olmalarını bekliyoruz. Milletimiz güvenlik kuvetlerimize sahip çıkarsa, az gayretle çok netice elde edilir. Tam tersi olursa, milletimizle güvenlik kuvvetlerimiz arasında güçlü ilişki tesis edilemezse arzu ettiğimiz neticeye ulaşamayız. Asayiş, uyuşturucu, kaçakçılık, organize suçlar gibi güvenlik konularında da polisimizi, jandarmamızı milletimizle bütünleştirmeliyiz.

BAKAN SOYLU’DA BEKÇİ KONUSUNA DEĞİNDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu sabahki kararnamede 7 bin 500 bekçi daha ihdas edilmiş, toplam inşallah 20 bin bekçiyle Türkiye’nin her noktasında özellikle büyükşehirlerimizde bir verimli anlayışı gerçekleştireceğimizi buradan ifade etmek istiyorum.” diyerek bekçilerin önemine vurgu yaptı. Bekçiler ise şuan belli başlı bölgelerde hizmet veriyorlar ve halkı korkuyorlar ama ilerleyen zamanlarda birçok bölgede bekçilerin yaygın olması bekleniyor. Açıklamalara göre 2 binden fazla mahalle ve çarşıda bekçiler iş başı yaptı ve ülkenin çeşitli yerlerinde güvenliği sağlıyorlar. Bekçilerin birçok hakkı var bu hakları sonuna kadar kullanacaklar. Böylece mahalle ve çarşılarda yaşam çok daha kurallı ve sakin olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *