Erdoğan ile Trump, ABD’de bir araya geliyor

Recep Tayyip Erdoğan ile Donald Trump referandumda ‘evet’ çıkmasının hemen akabinde ABD’de bir araya geliyor. Tarihi görüşme Mayıs ayında gerçekleşecek.


Erdoğan ile Trump referandumda ‘evet’ çıkmasının akabinde ABD’de bir araya geliyor. Türkiye’de yapılan referandum sonrasında Erdoğan’ı ilk arayan isimler arasında ABD başkanı Trump vardı. Trump ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir araya geleceği biliniyordu fakat tarih bilinmiyordu. Referandum sonrasında Mayıs ayı işaret edildi ve geçtiğimiz günlerde de görüşmenin 16 ile 17 Mayıs tarihlerinde gerçekleşeceği kamuoyu ile paylaşıldı. Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD başkanı Trump ile görüşmesinde ilk olarak FETÖ konusunu ele alıp sonrasında gündeme dair konuşmalar yapacağı tahmin ediliyor.

İLK ÖNCE ÇİN, SONRA AMERİKA!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gazetecilerin ABD ile görüşmeler ne zaman sorusuna ilk önce Çin’e gideceği ve akabinde ABD’ye uçacağı bilgisini verdi. 15 Mayıs tarihinde Çin’e gidecek olan dönüşte direkt olarak Amerika’ya uçacak ve buralarda Türkiye’nin gündeme dair konularını ele alacak. FETÖ konusunun ön planda olacağı tahmin edilen kritik ABD görüşmesinde en önemli konu ise elbette ticari rakamlar olacak. Bu anlamda Erdoğan’ın Türkiye’ye bereketli bir haber ile dönmesini umut ediyoruz ve bu alanda kendisine Allah’tan başarılar diliyoruz.

EKONOMİK İYİLEŞMELER ÖN PLANDA

ABD ziyaretinin hemen akabinde Türkiye’ye dönecek olan Recep Tayyip Erdoğan ekonomik alanda iyileştirmeler yapacak. Referandum sonucunda doların fırlaması beklenirken tam tersi oldu ve ‘evet’ diyen tayfanın dediği gibi dolar düşüşe geçti. Yani ‘evet’ gerçekten hayırlı bir seçim oldu. Sizde ABD görüşmesi hakkında yorumlarınızı alt taraftan yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *