E-devlet neden açılmıyor sorusuna son dakika yanıt geldi

E-devlet neden açılmıyor sorusuna yanıt geldi. E-devlet girişlerinde yaşanan probleme dair BTK’dan açıklama geldi. İnternetten veya mobil uygulamalardan giriş yapanların merak ettiği e-devlet sorunu böylece çözüme kavuşmuş oldu.


Türkiye’nin internetten işlem yapabileceği e-devlet sitesine an itibarıyla girişlerde oldukça büyük bir zorluk çekiliyor. Bunun sebebini ise BTK geçtiğimiz saatlerde yayınladı. Bunun sebebinin ne olduğunu bu haberimizde vereceğimiz gibi sizlere e-devlet hakkında bilgilendireceğiz. E-devlet Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşlarında beklemeden işlem yapabileceği bir kurum olarak uzun zaman önce işleme alındı. Sizde internetten veya akıllı telefonlarınızın buraya girerek bütün işlemlerinizi çok kısa sürede yapabiliyor ve hemen akabinde birçok kurumdan online olarak saniyeler içerisinde işlem yapabiliyordunuz.  E-devlet üzerinden işe girişlerde istenilen birçok belgeyi saniyeler içerisinde çıkartabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse sabıka kaydı ve öğrenci belgesi, askerlik durum sorgulama gibi birçok şeyi sizde internetten veya mobil uygulamalardan anlık olarak yapabiliyorsunuz. Okul kayıtları içinde sizinde bu sistemi kullanmanız oldukça hızlı ve kolay olacaktır. E-devlet neden açılmıyor sorusuna yanıt ise belli oldu.

E-DEVLET NEDEN BU KADAR YAVAŞLADI? BTK AÇIKLAMA YAPTI

Yüz binlerce öğrencinin üniversiteye girişlerde kayıt olması gerekiyor. LYS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte vatandaşın merak ettiği soru kayıtların nasıl yapılacağı ile ilgili oldu. Eskiden kayıt yaptırmak için sizde okula gidip sıra beklemeniz gerekiyordu. Ayrıca istenilen belgeleri toplamak ve bu belgeleri okula götürüp kayıt olmak 1 hafta kadar sürebiliyordu. Çünkü güncel fotoğraflar, askerlik belgesi gibi birçok şey okula girişlerde istenilen şeyler arasında yer alıyor. Bunun akabinde lise diplomanızın fotokopisi de gerektiği için birçok insan bu konuda da yavaş oluyordu. BTK’dan gelen açıklama ise eğitim alanında oldu. E-devlet girişlerinden yaşanan sorunun sebebinin üniversitelere kayıtlarından e-devlet üzerinden yapıldığı için yaşandığı dile getirildi. Herhangi bir güvenlik problemi olmadığı gibi aynı zamanda insanların en çok merak ettiği sorulardan birisi olan e-devlet neden açılmıyor sorusuna böylece yanıt bulunmuş oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *