Dünyanın en ünlü markaları Osmanlı’nın kahvesi için çalışıyor

Osmanlı’nın dünyaya armağanı olan Türk kahvesinin makinesini yapmak için büyük markaların kendi aralarında yarışa girdikleri ortaya çıktı. Türk kahvesinin közde olan tadını makinede bulmak için büyük yarış başladı.


Günümüzde kahve artık çok standart bir hal almaya başladığı gibi insanların gün içerisinde içemeden güne başlayamadığı bir şey haline geldi. Starbuck açıldıktan sonra ise genelde ucuza kahve içen milletimiz akşama kadar bedavaya oturduğu Starbuck koltuklarını çok seviyor. Şimdi gelelim Osmanlı’dan günümüzü kadar gelen bir lezzet olan Türk kahvesine. Kendisine has yapımı ile birlikte yine eşsiz tadı ile bütün dünya şuan bu kahveyi içerek güne başlıyor. Şimdi sıkı durun çünkü dünyanın en büyük beyaz eşya ve teknoloji marketlerinin ürettiği bir ürünü sizlere bildireceğiz. Evet, doğru tahmin ettiğiniz Türk kahvesi makinesinden bahsediyoruz.

TÜRKİYE PAZARINI BIRAKMAK İSTEMİYORLAR

Özellikle beyaz eşya anlamında ülkemizde büyük yatırımlar yapan şirketler Türklerin kendilerine has olan gelenekleri içinde çalışmaya devam ediyorlar. Birçok mühendis Türk kahvesine iyi bir tat verebilmek için gece gündüz çalışıp bir makine yapma yarışına giriyor. Bilen bilir Türk kahvesini cezveden içmek ile közden içmek arasında büyük fark vardır. İstanbul’da genelde Starbuck değil közde Türk kahvesi yapan yerler tercih edilir ki Osmanlı’nın dünyaya armağanı olan bu kahvenin önemi bizim için fazlasıyla büyüktür.

2. ABDÜLHAMİT GÜNÜNE TÜRK KAHVESİ İLE BAŞLARDI

Osmanlı’nın son padişahı olan 2. Abdülhamit’te sabah kalktığında Türk kahvesi içerek kendine gelirdi. Yine aynı şekilde Mustafa Kemal Atatürk’te günde 3-4 fincan Türk kahvesi içerdi. Siz halen böyle bir tadı tatmadıysanız kesinlikle evde bile yapsanız Türk kahvesini içmeden ölmeyin. Dünyaca ünlü markaların mühendislerinin makinesini yapmak için sabah akşam çalıştığı bir Osmanlı ürünü tatmak Türk’e yakışır bir hareket olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *