Donald Trump İngiltere seyahatini gelecek yıla erteledi

ABD başkanı Donald Trump’un İngiltere ziyaretinin gelecek seneye ertelendiği iddia ediliyor. BBC’nin yaptığı bu erteleme haberine henüz bir yalanlama gelmedi.


ABD başkanın bu sene yapması planlanan İngiltere ziyareti 2018 yılına ertelendi. İngiltere’ye gidip oldukça üst diplomatlarla görüşecekti ama gelen son bilgilere göre Donald Trump seyahatini gelecek yıla erteleyerek oldukça büyük bir erteleme yapmış oldu. Hem Amerikan hem de İngiliz medyasının bu haberi yarın manşetten vermesi bekleniyor. BBC’nin web sitesinde yayınladığı habere göre İngiliz medyasının bu haberi oldukça büyük yankı buldu. Beyaz Saray’dan bir yalanlama haberi gelmediği için haberin doğru olmadığı tahmin ediliyor. ABD’nin henüz taptaze başkanı Donald Trump’ın bu erteleme kararını neden aldığı ise bilinmiyor.

İNGİLTERE SEYAHATİ TAM 1 YIL ERTELENDİ

İngiliz medyasında yer alan habere göre Trump’un bu aylarda yapılması planlanan ziyaretin 1-2 ay kadar sarkacağı tahmin ediliyordu ama maalesef böyle bir şey olmadı. Beyaz Saray bir açıklama yapmadı ama BBC’nin haberine göre ABD başkanı bu yıl İngiltere sınırları içerisine girmeyecek. İngiltere’de yapılacak bu Amerikan ziyaretinin iptali için İngilizler iki milyondan fazla imza toplamıştı ve sanıyoruz ki bu imzalar işe yaramış .

İNGİLTERE HÜKUMETİ HENÜZ RESMİ MANİFESTO YAYINLAMADI

İngiltere’den henüz bir açıklama gelmemesine rağmen dünyada şuan ziyaretin iptali konuşuluyor. BBC’nin bir haberi ile ülkeler arasındaki siyasal ziyaretlerin iptal olacağını sanmıyoruz. Daha öncede böyle bir haber yayılmış ve İngiltere’de yüksek düzey diplomatlar tarafından ziyaret ile ilgili bir değişikliğin olmadığı planlanmıştı. Trump’un Twitter’ı aktif olarak kullanıyor ki burada bu iddialar üzerine bir bildiri yapmasını bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *