DGS sonuçları açıklanıyor! 2017 ÖSYM takviminde flaş gelişme!

DGS sonuçları açıklanıyor ki 2017 ÖSYM takviminde flaş gelişme var. Bu gelişmeye göre sonuçların açıklanma tarihi belliydi fakat bir değişiklik söz konusu olabilir.


ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve ÖSYM başkanının istifasından çok daha fazla merak edilen 2017 DGS Sonuçları için geri sayım başladı. Bu hafta açıklanması beklenen DGS sonuçlarıyla ilgili flaş bir gelişme var. Bu gelişmeyle birlikte ortaya çıkan çok daha fazla detaylı bilgi var diyebiliriz ki bu durum gerçekten  de herkesi çok sevindiriyor. Sınava giren birçok adayım ÖSYM’nin takvimine göre 29 Ağustos tarihini bekliyordu ama resmi tatilin başlamasıyla birlikte tatilin çok daha uzun sürmesi bekleniyor. Konuyla ilgili olarak bir güncelleme yok ama tahminlere göre sonuçlar Cuma ve Pazar günü açıklanacak. ÖSYM’de tatil olacak mı bilinmiyor ama resmi tatil olduğu için sonuçlar ya erken yada geç açıklanacak diye tahmin ediyoruz.

2017 DGS SONUÇLARI BAYRAMDAN SONRA/ÖNCE AÇIKLANIR MI?

Bu sorunun cevabı gerçekten de bir gariptir çünkü bu sene de geçen sene olduğu gibi skandala imza atma ÖSYM’nin sonuçları ne zaman yayınlanacağını bilmiyoruz. Konuyla ilgili olarak ortak bir karar alınması gerekiyor ama henüz kamuoyu bilgilendirilmedi. Bazıları Salı günü sonuçların açıklanacağı belirtirken bazı basın kuruluşları ve bilir kişilerde resmi tatilden dolayı bayram öncesinde veya sonrasında DGS sonuçlarının açıklanması bekliyorlar. DGS’de sonuçlar ÖSYM’nin sonuç takvimine göre 29 Ağustos 2017 Salı günü internete yüklenecekti ama sonuç gününün tatile denk gelmesi nedeniyle bu senenin DGS sonuçlarının erken açıklanması bekleniyor. DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih işlemleri başlayacak ki üniversitelerde zaten 18 Eylül tarihinde açılıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *