DGS sınavına ramak kala heyecan tavan yaptı

23 Temmuz günü idrak edilecek DGS sınavı için adayları dört bir yanını heyecan kapladı. Yeni bir okul hayali kuranlar için zorlu bekleyiş başladı.


23 Temmuz 2017 günü yapılacak olan DGS sınavına ramak kala adayları büyük bir heyecan sardı. Bazıları bu sene ilk defa hazırlanırken yıllardır bu sınav ile üniversitelerin lisans bölümüne geçmek isteyen adaylar sınava 1 hafta kala heyecandan dolayı kafayı yediler. Bazıları kalan yüzlerce denemeyi nasıl bitireceğini düşünürken bazıları ise çoktan denemeleri bitirmiş artık son asislerini yapıyorlar. Bu sene LYS sonuçlarının açıklanması ile birlikte artık üniversiteler için tercih dönemi başlayacak. Üniversitelerdeki kontenjan sayısı da elbette buna göre değişiklik gösterecek. Sınavda 60 sayısal ve sözel bölüm olacak. Mühendis adaylarının sadece sayısal bölümde kendini göstermesi elbette büyük bir avantaj olacaktır.

OKUL PUANI DÜŞÜK OLANIN İŞİ ÇOK ZOR!

2 yıllık üniversitelerden mezun olan birçok genç bu sınavda mezuniyet puanını kullanma avantajlarını yaşıyor. Sınava çok az bir süre kala heyecanın bu kadar yüksek olması okul puanı düşük olanlarda çok daha fazla oluyor. 23 Temmuz günü idrak edilecek olan sınavda daha düşük sayısal soru yapmasına rağmen okul puanı sayesinde sıralamada binlerce kişi öne geçecek bazı adaylar var. Bu adayların oldukça avantajlı olduğunu söylemek gerekiyor çünkü okul puanı hesaplarken bu tür detayları ön planda tutmak oldukça iyi oluyor.

SAYISALCI BİLE OLSANIZ SÖZEL BÖLÜMÜ ES GEÇMEYİN

Özellikle okul puanı düşük olanlara bu sözümüz; Türkçe’den en az 20 soru yapın. Geometride veya uzun sorularda zaman kaybetmek ve üstüne soruyu yapamamak yerine Türkçe’den hızlı bir şekilde 20 soru yapabilirsiniz. Kitapçılardan alabileceğiniz hızlı sözel yöntemleri ile sizde 10 dakikada 20 tane Türkçe sorusu yapabilirsiniz. Bu kadar zor olmadığı gibi tekniklerle oldukça kolay olacaktır. Halen geç değil, Türkçe yaparak binlerce kişi öne geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *