Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump için ABD’ye gidecek

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan Donald Trump ile görüşmek için Mayıs ayında ABD’ye gidecek. Detayları internetajans.net sayesinde edinin.


Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüşmek için ABD’ye gidecek. ABD başkanı Donald Trump ise referandum sonucu Erdoğan’ı ilk tebrik eden devlet adamları arasında yer alıyor. Bu görüşmeyi dünya takip edecek diyebiliriz çünkü Suriye konularından ziyade Türkiye ve Amerika ilişkileri gerçekten çok büyük önem taşıyor. Terörist başı Fethullah Gülen’in iade edilmemesinden, ekonomiye kadar birçok konunun bu görüşmede masaya yatırılacağı düşünülüyor.

TARİHİ GÖRÜŞME MAYIS AYINDA YAPILACAK

Türkiye’nin bu görüşmede ele alacağı konuları çok merak ediyoruz ama henüz bir tarihte belli değil. Amerika ile birlikte masaya oturacağız ama merak edilen konulardan bir tanesi görüşmenin ne zaman olacağı ve nerede olacağı ile alakalı olacaktır.  Şuan için tarihi Erdoğan ve Trump görüşmesinin net tarihi yok ama Mayıs ayında ikilinin bir araya geleceği biliniyor. Bu görüşmeyi dünya basını farklı başlıklarla haber servisi yapacak. Bizim de yerli ajanslarımız elbette orada olacaklar ve bizde haberleri buradan takip edeceğiz.

Muhtemeldir ki Mayıs ayının ikinci haftası veya üçüncü haftası böyle bir toplantının yapılması planlanıyor ki referandum sonunda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’ya giderek başkan Donald Trump ile bir araya geleceği konusu gündeme gelmişti. Gündeme gelen bu kulislerin doğru olduğu devlet adamlarından gelen açıklamalar ile kanıta kavuştu. Yorumlarınızı hemen alttan yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *