Cumhurbaşkanı Erdoğan bankalara çok sert çıktı

Karadeniz’i turlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan vatandaşlarla bir araya gelerek onların sorunları dinlemeye devam ediyor. Erdoğan ayrıca gündeme dair düşüncelerini de basın yoluyla servis ediyor.


Karadeniz’i turlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan buralarda vatandaşa olan desteğini sürdürmek için miting, toplantı ve halk buluşmaları yapıyor. Trabzon ve Rize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu sıcak ve bunaltıcı günlerde hayat buluyor. Erdoğan Karadeniz turunda yaptığı bir konuşmasında “Bankalar vatandaşın yatırdığı parayı soyup soğana çevirme aracı olarak kullanıyor, Bu yıl ikiye katladılar, bu felaket!” deyince bankaların gerçekten de çok ciddi bir para kazandığını anladık. Türkiye’de her geçen gün artan iş imkanları bütün girişimcileri bankalara atıyor. KOSGEB gibi imkanlar var evet ama ev almak için, serbest bir dükkan açmak için veya başka tür girişimler için maalesef devlet destekli bir kredi mümkün olmuyor. Dolayısıyla insanlar bankalarda çare buluyorlar. Recep Tayyip Erdoğan ise bu gibi durumlara tepki göstererek bankalara yüklendi.

ERDOĞAN: BU FELAKET

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından en önemlisini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Faizlerle ilgili olarak bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu faizlerin düşmesi lazım diyoruz. Bankalar vatandaşın yatırdığı parayı soyup soğana çevirme aracı olarak kullanıyor. Bankalar yüzde 40 kar elde etmişse burada bir sorun var. Bu yıl ikiye katladılar, bu felaket! Bankacılık sektöründen faizlerin düşürülmesi yönünde güzel bir haber beklediğimi belirtiyorum” açıklamalarında bulunarak bankacılık sektöründekilere bir tepki mesajı gösterdi. Bu mesajın hemen akabinde Erdoğan’a destek ıslıkları ve alkışları yükseldi. Recep Tayyip Erdoğan’ın halk ile olan teması sürüyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *