Çiğ gıdalar uzun hayatın bilinmeyen sırrıdır

Çiğ gıdalar uzun bir hayatın şifreli bilmecesidir. Çok fazla tüketmek çok az tüketmek yararlı olmuyor ama çok daha yaygın bir şekilde bu ürünü tüketmek sizi sağlıklı bir hale sokacaktır.


Dünya üzerinde sağlıklı beslenmek deyince herkesin aklına evde yapılan yemekler geliyor ama yemekler sırf evde yapılıyor diye sağlıklı olacak diye bir şey yoktur. Yani dışarıdan aldığınız dondurulmuş gıdalar ile de çok sağlıklı bir şekilde beslenebilirsiniz. Bu anlamda yapılması gereken en büyük şey düzenli beslenmek ve organik ürünleri tüketmek olacaktır. Çiğ gıdaları tüketmek için ayrıca çok fazla bir para harcamaya da gerek yoktur. Konuyla ilgili olarak ortaya atılan en büyük iddia et yemek ile olacaktır. İnsanlara et, yumurta veya tavuk yemeden sağlıklı olmamanın imkansız olduğunu söylerler ama böyle bir şey doğru değildir. Evet et veya tavuk yumurtası sağlıklı bir üründür ama sağlıklı kalmak için bu tür pahalı şeyleri tüketmenize gerek yoktur. Bahçenize ektiğiniz salatalık, domates, patates veya biber ile çok daha sağlıklı olacağınız gibi aynı zamanda gün içerisinde kendinizi çok zinde hissedeceksiniz. Bu tür haberleri sizlere vererek sağlıklı beslenmenin çok daha yaygın olacağını söyleyebiliriz.

SALATALIK VE DOMATES HAYATINIZIN BİR PARÇASI OLSUN

İsterseniz kahvaltıda isterseniz de öğlen yemeğinde yiyebileceğiniz bu muhteşem gıdaları kesinlikle hayatınızdan çıkarmayın. Bazılarımız kamp hayatını çok seviyorlar ama burada ele alınması gereken en büyük detaylardan birisi öğünlerdir. Yani hem ucuz hem de sağlıklı diye çiğ gıdaları günün her dakikası tüketmek size keyif vermeyecektir. Dolayısıyla bu anlamda yapılan birçok detayı sizlere açıklamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Türkiye’de birçok insan gün içerisinde çok fazla ekmek tüketerek beslenir ve bu oldukça sağlıksız. Ekmeksiz yemekler çok daha sağlıklı olacaktır ama illa ki ekmek yemeden doyamam diyorsanız da günde 3-4 dilim ekmek sizin için yeterli olacaktır. Ekmek yeseniz de yemeseniz de kesinlikle bu tür detayları ele alarak sizler için araştırdığımız bu haberleri sonuna kadar okuyun.

Şimdi sıkı durun çünkü bir diğer önemli besin öğesinden bahsedeceğiz. Bu bir çiğ besin değildir ama gün içerisinde tüketmeniz sağlık açısından oldukça önemli olacaktır. Yoğurttan bahsediyoruz. Yoğurt veya süt gün içerisinde tüketmeniz gereken besinler arasında yer alır. Sabah kalktığınızda çay içmek yerine bir bardak sıcak süt içmek size çok keyif verecektir. Özellikle sabahları kalktığınız aman yapacağınız bir Shake sizi çok daha zinde yapacaktır. Genelde çikolatalar, muzlar veya çilekler ile yapılan bu Shake tariflerini inceleyerek sizde çok basit bir şekilde kendinize oldukça sağlıklı bir kahvaltı hazırlayabilirsiniz. Spor yaparak ta ayrıca zinde kalınabilir. Türkiye’de yoğurt kullanımı çok yüksek değildir ama siz sabahları süt, öğlenleri ayran ve akşamları da  1 kase yoğurt yemeye özen gösterin. Böylece hem sağlıklı kalacak hem de doğal besin ögelerini tüketmiş olacaksınız. Paranız olduğunda da tavuk veya et ürünleri tüketmek sizde ayrı bir damak tadı bırakacaktır. Sağlık ile ilgili sorularınızı yazmaktan çekinmeyin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *