CHP referandum iptali için elinden geleni yapıyor

CHP referandumda çıkan sonucu beğenmedi ve aynı zamanda YSK’nın mühürsüz oyları kabul etmesi üzerine referandum iptali için elinden geleni yapıyor. Detaylar siyaset içerikli haberimizde yer alıyor.


CHP referandum sonrası bir şeylerin test gittiğinni söylüyor ve aynı zamanda referandum iptali için elinden geleni yapıyor. Referandum öncesi canlı yayın ile halka seslenen isimler arasında olan Kemal Kılıçdaroğlu anket şirketlerinin açıklamalarına göre ‘hayır’ oyunun önde olduğunu açıklamıştı ki bu anlamda bahsi geçen anket şirketlerinin masal okuduğu ortaya çıktı çünkü milyonlarca oy önde olarak referandumdan ‘evet’ oyu çıktı. CHP bu durum sonucunda YSK’ya referandumun iptali için halk oylamasına gidilmesi teklifini yaptı fakat teklif direkt olarak red yedi.

CHP ise pes etmedi! Referandumda istediği sonucu bulamayan Kemal Kılıçdaroğlu ‘hayır’ çıkmayınca bu seferde Danıştay’a gideceklerini söyledi. Referandum bitti ama çıkan sonuca göre halen bir karara varamamış insanlar var. Konu ile ilgili detaylı bilgi vermek gerekirse ‘hayır’ çıksa ‘evet’ diyenlerde bu tarz hareketler yapar mıydı diye düşünüyoruz. Objektif olmak gerekirse tabiki olacaktı. Yani sonuç olarak milyonlarca insan oy kullanıyor ve aynı zamanda milyonlarca lira harcanıyor. Türkiye’nin her yerinde o kadar görevli oluyor ve görevliler gün başına para alıyorlar.

HALKIN SANDIĞA GİTMESİ ÇOK MALİYETLİ OLUYOR

Referandum gibi sandığa giden şeyler yapmak çok zaman aldığı gibi çok maliyetli oluyor. Bugün referandum için harcanan bütçeyi göz önünde koyduğumuzda tekrar oylamaya gitmek Türkiye için büyük bir kayıp olacaktır. Eğer sizde CHP gibi referandumda yanlış bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız hemen alt taraftan yorumlarınızı bizlere iletin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *