CHP cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’mu olacak?

CHP cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’mu olacak sorusuna NTV canlı yayınından cevap geldi. Canlı yayına katılan genel başkan Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adaylarına ilişkin açıklama yaptı.


Son zamanların en çok merak edilen konulardan bir tanesi CHP’den kimin Cumhurbaşkanı adayı olacağı oldu. NTV canlı yayınında milyonlara konuşan Kılıçdaroğlu, 2019 cumhurbaşkanlığı seçimleri için CHP’den aday olup olmayacağı hakkında bilgi vermekten kaçındı ama adaylarının tanınmış biri olacağını söyledi. Bazı kaynaklar Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı olacağını söylüyor ama bazıları bunu reddediyor. Cumhurbaşkanı adayı olmak için Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinden istifa etmesi gerekiyor ki bu yüzden gelecek hakkında pek bir net bir şey yok. Zaten Kılıçdaroğlu’da 2 yıl sonraki seçim için bir açıklama yapmanın erken olduğunu söyledi. 2019’da yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP’den aday olup olmayacağı yönündeki soruya net cevap vermek istemeyen CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu, adaylık açıklaması yapmak için erken olduğunu söyledi.

KEMAL KILIÇDAROĞLU SÖYLEDİ: TANINMIŞ BİR ADAYIMIZ OLACAK

Genel başkan NTV canlı yayında konuya dair net bilgi vermekten kaçındı ama çok net ipuçları verdi. Parti kanadından tanınmış bir ismin aday olacağını söyleyince elbette konuyla alakalı olarak akla ilk olarak Kılıçdaroğlu geldi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha çok zaman var. CHP’nin elbette bir adayı olacak. Bugünden söylemek yanlış bence. Milli iradenin Meclis’e tam yansıması lazım. Her kuruşunun hesabını verebilecek bir adayımızın olması lazım. Parti içinden de parti dışından da olur. Belki bir ekip olarak çıkacaktır. Bu bugünden netleştirilmesi gereken bir tablo değil. Önümüzde bir kurultay var. Bugünden balıklama atlamak yerine sakin, güven veren bir politika izlemek gerek. Tanınmış biri çıkacak. Toplumun güvendiği, mütevazı, saygılı bir aday çıkacaktır.’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *