Caniler sokakta gezen köpeğin üstüne kaynar su döktüler

Türkiye’de sokak hayvanlarına olan kin her geçen gün devam ediyor. Bursa’dan gelen haberde sokakta dolaşan Pitbull cinsi köpeğin üstüne kaynar su boşaltıldığı haberi geldi. Yürek burkan olayda suçlu halen bulunamadı.


Ülkemizde her geçen gün sokak hayvanların olan kin artmaya devam ediyor. İnsanlıktan nasibini almamış bu vahşi yaratıklara idam cezası verilmesi gerekiyor ama ülkemizdeki adalet sistemi buna izin vermiyor. Hayvanlara yapılan işkenceler artık kan dondurmaya başladı. Türkiye’de birçok insan sokak hayvanları korumak için elinden geleni yaparken bazı yaratıklar onların üstüne kaynar su döküyorlar. Can yakan haber Bursa’dan geldi. Gelen bilgilere göre sokakta yürüyen Pitbull cinsi bir sokak köpeğine henüz kimliği tespit edilemeyen birisi tarafından kaynar su döküldü. Köpeğin her yeri yandı ama hayata veda etmedi.

HAYVAN HAKLARI KORUMAK YİNE ONLARA DÜŞTÜ!

Türkiye’nin her yerinde neredeyse her gün bir sokak hayvanı vahşeti yaşanıyor. Hayvanlar dünyanın bir parçasıdır. Onlar olmasa ekosistem bozulur ve insanlar artık birbirlerini yemeye başlarlar. Dolayısıyla tırnak içinde yazıyoruz ‘hayvan hakları’ diye bir şey var. Bursa’da üstüne kaynar su dökülen Pitbull cinsi köpek hayvan seven insanlar tarafından hemen veterinere götürüldü. Uzmanlar tarafından kontrol altına alınan köpeğinin sırtının tamamen yandığı ve sinir kaslarının zarar gördüğü ortaya çıktı. Tedavinin tam 3 boyunca titizlik yapılması gerektiği yine uzmanlar tarafından gelen açıklamalarda yer aldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *