Çanakkale’de deniz patlaması büyük korku yarattı

Çanakkale’de deniz patlaması meydana geldi. Bir vatandaşın çektiği görüntüsü ise tüyleri diken diken etti. 18 Mart Üniversitesi ise konuyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu.


Çanakkale’de bugün denizde patlama meydana geldi. Uzmanlar bölgedeki fay hatlarından dolayı olası bir depremden korkuyorlardı ama 18 Mart Üniversitesi yetkilileri bölgede herhangi bir depremin yaşanmadığını söyledi. Bu açıklamadan sonra denizde meydana gelen bu patlamanın ne olduğu çok merak ediliyor. Ekiplerin bölgede araştırmaya koyulduğu biliniyor ama uzmanların tahmin ettiği şeylerinde olduğunu söylemek gerekiyor.

VOLKAN PATLAMASI OLABİLİR İDDİASI

Sosyal medyada konu hakkında yorumlarını dile getiren vatandaşlarımızın bölgede bir volkan patlamasının olacağını söylediler ama bölgede aktif bir yanardağ yoktur. Araştırdıktan sonra bölgede herhangi bir volkanın olmadığını da ayrıca gördük. Ama Yotube’dan bazı deniz patlamalarına baktığımızda bu tür patlamaların bir volkanik patlama olduğunu görüyoruz. Çanakkale’de meydana gelen bu deniz patlamasının ne olduğunu anlayamadık ve uzmanlardan bir an önce bir açıklama bekliyoruz.

Bir yandan da okuduğumuz makaleler göre bu patlamanın bir gaz çıkışı olduğunu anlayabiliyoruz. Yani zararsız bir patlama olduğu gibi herhangi bir depreminde habercisi gibi görülmesi uzmanlar tarafından yanlış bir yorum olarak gösterildi. Üniversite yetkileri tarafından yapılan açıklamada bölgede bir gaz çıkışının olduğu ve yukarıya yosunların çıktığı söylendi. Boğaziçi Üniversitesi’nden gelen bir açıklamada da bölgede herhangi bir deprem kaynağının olmadığı vatandaşlara aktarıldı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *