Büyükada plajlarına vatandaşın yoğun ilgisi sürüyor!

Büyükada’da halkın hizmetine sunulan çok sayıda plaj ve koy var. Vatandaş sessizlik ve aynı zamanda dinlenmek için hafta sonu adalara akın ediyor.


Büyükada İstanbul’un oldukça fazla ziyaret edilen adalarından bir tanesi olduğu gibi aynı zamanda Türkiye’nin turistik alanları arasında yer alıyor. Bugün birçok insan kafa dinlemek için, araba sesinden uzaklaşmak için, kendisiyle baş başa kalmak için adalara akın ediyor. Büyükada’da plajların fazla olmasından dolayı halk özellikle hafta sonu geldiğinde ailesiyle birlikte atlıyor vapurlara ve direkt olarak adaya gidiyor. Adaya gitmek için sizde akbil ile vapurlara binebilirsiniz ve birçok yere seyahat edebilirsiniz.

BÜYÜKADA’DA KARTAL BELEDİYESİNİN SOSYAL TESİSİ VAR

Kartal Belediyesi’nin Büyükada’da sosyal tesisleri var buralarda halk plajlarına gidip sizde denize girebiliyorsunuz. Oldukça temiz ve modern olan bu muhteşem plajlara akın etmek işçin sizde geç kalmayın çünkü Temmuz ve Ağustos ayları yaz aylarının oldukça etkisini gösterdiği aylardan bir tanesidir. Sizde hafta sonu veya hafta içi şehir hatlarına binerek adalara gidebilirsiniz. İsterseniz burada bir otelde kalabilir isterseniz de son vapur ile tekrar evinize dönebilirsiniz.

VATANDAŞ İSTANBUL’U YAŞAMAK AMA İSTANBUL’DA YAŞAMAK İSTEMİYOR

Büyükada’nın en büyük avantajlarından birisi her adada olduğu gibi sessizlik oluyor. Adada arabalar yasak olduğu gibi ses çıkaran herhangi bir şeyi kullanmakta yasaktır. Sizde İstanbul’da yaşıyorsanız bu tarihi şehirden sadece yarım saat kadar uzaklıkta olan adalara giderek hemen hemen herkesin gitmek istediği o temiz sulara gidip yüzebilirsiniz. Plajlarda başta şezlong olmak üzere her türlü ekipman sizlere sunuluyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *