Büyük şirketler akıllı saatler için birbirini yiyor

Şirketlerin akıllı saat kampanyaları sürekli olarak kampanya rekorları kırmaya devam ediyor. Hayatlarına akıllı teknolojiler ile devam eden birçok insanın tercihi sektörün en çok kullanılan akıllı saatleri oluyor.


Akıllı saatlerdeki rekabet her geçen gün rekor kırmaya  devam ediyor. Rekabete giren şirketler sadece akıllı saat üreticileri değil aynı zamanda klasik saat tasarımı ve satışı yapan büyük şirketlerde bu alanda çok büyük kampanyalar yapıyorlar. Türkiye’de akıllı saat zaten tutmadı ama birçok ülkede akıllı saat için yarışan çok büyük şirketler var diyebiliriz. Özellikle Apple ve Samsung arasındaki rekabetin akıbeti gün geçtikçe kızışıyor. Apple ile Samsung klasik bir tasarım ile kendini gösterirken Apple’ın yine kendine has modern tasarım saatleri piyasada en çok tutulan saatler arasında yer alıyor.

MODERN TASARIM ANLAYIŞINA ÖNEM VERİLİYOR

Türkiye’de şartların bu kadar hızlı ilerlemesine teknoloji de ayak uydurdu. Birçok büyük marka ülkedeki reklam bütçelerini artırmaya gittiler çünkü ülkemizde teknoloji pazarı gerçekten de oldukça büyük bir boyuta hitap ediyor ki büyük şirketler bu pazarı kaybetmek istemiyorlar. İnsanlar genel olarak modern tasarım anlayışını benimsiyorlar. Klasik tasarım akıllı saatlerin tercih edilmeme sebepleri ise genelde büyük markaların tasarımları oluyor.

Xiaomi Mi Band 2 şuanda tırmanışa çıksa da Apple’ın bu alanda rakipsiz olarak ilerlediğini söylemek gerekiyor diyebiliriz. Akıllı teknolojileri hayatına sokmak istemeyen insanlar ise klasik tasarım lüks saatler almayı tercih ediyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *