Bu sene Ramazan Mayıs ayına denk geliyor

Bu sene Ramazan ayı Mayıs ayına denk geliyor ve gerçekten zorlu bir ay İslam alemini bekliyor diyebiliriz. Ramazan ayına özel haberimizi okumadan günü kapatmayın.


Bu sene Ramazan ayı Mayıs ayına denk geliyor ve gerçekten zorlu bir ay İslam alemini bekliyor diyebiliriz. Türkiye’de 14 saatten daha fazla oruç tutacak olan milyonlarca insan gerçekten çok zorlanacak ama akşamları iftarda gerçekten herkes bayram edecek diyebiliriz çünkü her alanda ortaya çıkan bu detayları kontrol etmek her zaman bizim için heyecanlı bir şey oluyor. Sizde konu ile ilgili olarak merak ettiklerinizi sormayı unutmayın.

Ramazan Ayı 26 Mayıs’ta başlıyor. Ve tam bir ay boyunca oruç tutma dönemi başlıyor. 24 Haziran 2017 ise son orucu tutuyoruz ve hemen akabinde bayrama giriyoruz. Bayram tatili ve sınırsız yemek saatleri ile tam anlamıyla yeniden doğan İslam alemi bayramda gerçekten çok heyecanlı oluyor. Oruç tutan herkese Allah büyük sabır versin. Oruç tutarken bol bol su içmeye özen gösterin. Özellikle iftar ile sahur arası gerçekten gün içerisinde sürekli ayakta duran insanlar için çok ama çok önemli bir rol oynuyor.

Ramazan ayında fırınlarda pideler çıkıyor ve bu pideleri almak için sıralar en tatlı bekleyiş oluyor. Konu ile ilgili olarak zaten pideler hakkında özel bir haber yapacağız ki kokusunun burnunuza geldiğini biliyoruz. 26 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak Ramazan ayı boyunca oruç tutacak bütün vatandaşlarımıza Allah’tan kolaylık diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *