Bonzai skandalından sonra Cumhurbaşkanı konuya el attı

İstanbul’da basına servis edilen bonzai görüntülerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili yorumlarını paylaştı. Konuyla ilgilendiklerini ve uyuşturucu terörü ile gençleri kaybetmeyeceklerini, gençleri Pensilvanya’ya feda etmeyeceklerini dile getirdi.


Son günlerde gündemi meşgul eden bir uyuşturucu konusu var. Özellikle İstanbul’da baş gösteren sentetik madde bonzai sorunu gün geçtikçe artmaya başlıyor. Terör örgütlerinin gelir kaynakları uyuşturucuya son verilirken şehirlerde artık sentetik uyuşturucular boy göstermeye başladı. Taksim’de son 2 günde birçok kız kardeşimiz uyuşturucudan dolayı kendilerini araba yollarında, kaldırımlarda ve metro merdivenlerinde buluyor. Cumhurbaşkanı Külliye’de verdiği özel iftar programında konuya ilişkin yorumlarda bulundu. Taksim’de ortaya çıkan görüntüleri dile getiren Erdoğan gençlere sahip çıkılması gerektiğini üstüne basa basa vurguladı.

ÜLKENİN GENÇLERİNİ KİMSEYE KAPTIRMAYIZ

Türkiye’nin yeni yönetim dönemine hazırlık yaptığı bu dönemde çok büyük gelişmeler oluyor. Hem askeri anlamda hemde kültürel anlamda çok ciddi çalışmalar olmaya başlandı. Ama maalesef gündemi meşgul eden bazı haberlerde bizi çok üzüyor. Taksim’de genç kızların uyuşturucu madde olan bonzai ile kendinden geçmesi dünyaya son dakika olarak transfer edildi. Erdoğan ise Türk gençlerini ne Kandil’e ne Pensilvanya’ya ne de uyuşturucu terörüne feda etmeyeceğini dile getirdi.

KANGREN OLMADAN MESELEYE EL ATMAMIZ GEREKİYOR

Son günlerde Erdoğan’ın da gündeminde gençlerin uyuşturucu ile kendilerini kaybetmeleri haberleri var. Kendisininde yol kenarlarında bizzat şahit olduğu uyuşturucu kullanan gençler olduğunu da konuşmasında dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgilendiklerini söyledi. Bizde naçizane yorum yapacak olursak gençlerin gece hayatına ve arkadaşlarına kısıtlama getirmek yerine onlarla arkadaş olmayı denemeyiz. Ülkemizde birçok genç aile kavramını bilmediği için mutlu olmak için başka şeyler denemek zorunda kalıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *