Bitcoin piyasa değerini 120 milyar dolara yükselterek rekor kırdı

Bitcoin 120 milyar doları aşan piyasa değeri ile her geçen gün rekor kırmaya devam eden. Geçen sene 116 milyar olan değeri tam 4 milyar dolar artacak olan kripto paralar dünyayı ele geçirecek!


Bütün ülkeler kendilerine ait para birimlerinin değerini artırmaya çalışırken tamamen bağımsız olan Bitcoin’in değeri her yıl rekor kırmaya devam ediyor. Kripto paralarda sadece Bitcoin değil birçok madeni paranın değeri sürekli olarak artış gösteriyor. En çok ilgi görüleni ise elbette Bitcoin olmakla beraber aynı zamanda 120 milyarı aşkın piyasa değeriyle en çok konuşulan kripto paralardan birisi de elbette Bitcoin oluyor. Dünyanın en popüler kripto paralarından birisi olan ve özellikle Amerika’da herkesin günlük hayatta bile kullandığı Bitcoin, bugün içinde 3.426 dolar ile rekor kırarak ekonomiyi alt üst etti. Dolar, avro ve altın birbirleriyle yarışırken kripto paralardan olan Bitcoin yine rekor kırmaya devam ediyor. Türkiye’de girişimciler kripto paralara olan ilgisini bir hayli düşürmüş olsa da elbette dünyanın bu paralara olan ilgisi devam ediyor. Sadece Bitcoin değil diğer coin şirketlerine de üyelik her geçen gün artıyor. İnsanlar ellerindeki dolarları, avroları ve liraları sadece bir madene yatırarak madenlerinin değerini artırıyorlar. Türkiye’de şuan oldukça ilgi gören diğer bir kripto para Etherium’dur.

KRİPTO PARALARIN DEĞERİ AVROYU BİLE SOLLAYACAK

Bitcoin’in bir zamanlarda yerde olan misyonu şimdi en yüksek seviyede gibi duruyor. 3.4 dolarlık değeriyle oldukça değerli bir maden olan Bitcoin birçok şirketin gözdesidir. Bununla birlikte internette bir zaman sonra artık her şeyin kripto parayla olacağını söyleyelim. Kripto para kullanmak hem güvenli hem de kazançlı olacak. Bugün bunlawrı kredi kartları yapıyor ama çok yakın zamanda Coin şirketlerinin etkisi altına girecek olan internet piyasasında birçok önemli maden var. Az öncede dediğimiz gibi Ethereum değeri de ülkemizdeki bazı girişimcilerin konuya el atmasıyla birlikte oldukça fazla ilerlemeye başladı. Ethereum ise 3% artışla 270 dolar seviyesini gördükten sonra 25 milyar dolarlık piyasa değerine ulaştı. Şimdi sıkı durun çünkü İnternet Ajans olarak sizlere tüyleri diken diken bir açıklama yapacağız. Daha bir hafta önce tanıtılan Bitcoin Cash adlı madenin değeri şimdiden 250 doların üstüne çıktı.

BİTCOİN HEM BİR MARKA HEM DE BİR PARA BİRİMİ HALİNE GELDİ

Dünyanın aktif olarak kullandığı bir maden olan bu muhteşem kripto paraya olan ilgi o kadar artmaya başladı ki dünya üzerinde kendisine yapılan yatırımdan ziyade alt modellerine de yapılan yatırımda bir hayli artmaya başladı. Türkiye’de oldukça hızlı bir şekilde yükselen kripto paraların değeri hem Avrupa hem de Asya’da çok daha hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Özellikle teknoloji şirketlerinin bu alana olan ilgisi kriptoların değerini artırdı. Hem güvenli hem de daha kazançlı olan bu paraların yakın zamanda hayatımıza girmesi bekleniyor ki birçok ülkeyi de iflasın eşiğine getireceğini düşünüyoruz çünkü henüz bir hafta önce uzmanlar tarafından tanıtılan Bitcoin Cash yüzde 30’luk bir artışla 256 dolara kadar yükseldi. Para birimi, şimdiden 4,4 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin için başarı kaçınılmazdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *