Beşiktaş’ın göbeğinde asfalt çöktü! Film değil tamamen gerçek

Metro çalışmalarının yapıldığı Beşiktaş’ta bugün Barbaros’dan Sarıyer tarafına giderken kullanılan araba yolundaki asfaltın bir kısmında göçük yaşandı. Yolun çökmesine ilişkin belediyeden bir açıklama yapıldı.


istanbul’da metro çalışmaları büyük hız kazandı ve neredeyse her semte metro yapılıyor. İstanbul belediyesinin yaptığı metro çalışmaları dışında birçok ilçe kendi ilçelerine özel metro çalışmalarını yapmak için gerekli izinleri almak ve bütçeyi sağlamak için çabalıyorlar. Beşiktaş’ta da bu anlamda oldukça büyük bir çalışma yapılıyor. Halkın rahatlığı için yapılan metro için heyecan gerçekten en üst seviyeye ulaşırken bugün şok bir haber geldi. Barbaros bulvarında metro çalışmalarından dolayı asfalt çöktü ve asfalt çökmesinden dolayı yol trafiğe kapatıldı.

BARBAROS’TA FİLM SAHNELERİ ARATMAYAN GÖRÜNTÜ

Beşiktaş’ın göbeğinde meydana gelen bu yol çökmesi görenlerin tüylerini diken diken etti. Depremde bile olması zor bu görüntü metro çalışmalarında meydana geldi. İlerleyen günlerde böyle kazaların olmaması umuduyla metro çalışmasının bir an önce bitmesini umuyoruz. Beşiktaş meydan otobüs durağına yakın olan bu asfaltın çöktüğü yerden her gün yüz binlerce insan ve araç geçiyor. Bütün önlemlerin alınıp inşaata öyle devam edilmesini umuyoruz çünkü önlem alınmazsa ilerleyen günlerde can yakan yol çökmesi haberleriyle karşı karşıya gelebiliriz.

İSTANBUL BELEDİYESİ YOL ÇÖKMESİNE İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPTI

İstanbul’da ulaşımın sadece kara yolu ve deniz yolu ile sağlandığı Beşiktaş’a metro yapılıyor. Metro çalışmasında meydana gelen yol çökmesine ilişkin İstanbul belediyesinden bir açıklama geldi. Açıklamada şu konulara değildi;  “Beşiktaş Barbaros Bulvarı’nda meydana gelen çökmenin, metro tünel inşaatı kazısından meydana gelmediği anlaşıldı. Yapılan incelemede; metro tünellerinde herhangi bir çökme-çatlama veya toprak kayması meydana gelmediği görüldü. Çökme, tünel koruma bandı ile yol arasında yaklaşık 3 metrelik bir alanda meydana geldi. Teknik incelemeden sonra çökme nedeni belirlenecek”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *