Beşiktaş yarı final yolunda penaltılara kaldı!

Beşiktaş yarı final yolunda Fransa’lı takım Lyon ile penaltılara kaldı ve penaltılar sonucunda maalesef sahadan gülerek ayrılamadı ve yarı finale yükselemedi.


Beşiktaş yarı final yolunda penaltılara kaldı ve penaltılar sonucunda maalesef yarı finale yükselemedi. Geçtiğimiz akşam oynanan Beşiktaş Lyon maçı öncesinde Beşiktaş tam anlamıyla yanıyordu. Sadece Beşiktaş taraftarı değil bütün takımların taraftarları Barbaros’u yaktılar. UEFA yolunda emin adımlarla ilerleyen Beşiktaş’ın kendi sahasında Lyon’u mağlup etti fakat bir önceki maçta da onlar bizi mağlup ettiği için maç uzatmalara kaldı. Uzatmalarda da gol bulamayan siyah beyazlı yakım ile Lyon penaltı atışı yaptılar.

PENALTILARDA İKİ TAKIMDA TALİHSİZ ANLAR YAŞADI

Penaltılar deva ederken ilk 5 atışta herkes başarılı bir performans sergiledi ama hemen akabinde Beşiktaş’ın kaleye doğru attığı topu Lyon kalecisi tuttu. Lyon ise ayağındaki topu ağlar ile buluşturunca maalesef Beşiktaş bu yolda daha fazla ilerleme kayıt edemedi. Beşiktaş UEFA yolunda yarı finale çıkamadı ama yinede bütün takıma teşekkür ediyoruz. Onlar olmasaydı dünkü maç gibi bir maç izleyemezdik. Dün tam anlamıyla nefesler tutuldu ve bütün  Türkiye’nin heyecandan tüyleri diken diken oldu.

Stadyum ise çok sakindi. UEFA’nın kararı üzerine sahaya herhangi bir yabancı madde atılırsa Beşiktaş 1 yıl men cezası alacağı için Beşiktaş tarafı direkt olarak maça konsantre oldu. Maçta direkten dönen toplar, kaçan goller ve bunun gibi onlarca pozisyon tam anlamıyla bir adrenalin kaynağı oldu. Beşiktaş’a teşekkür ediyoruz ve bu yolda başarılar diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *