Beşiktaş taraftarına üst üste uyarı yapıldı

Beşiktaş taraftarına provokasyona gelmemeleri ve sonucunda Beşiktaş’ın 1 yıl men edilmemesi için üst üste uyarılar yapıldı. Tarihi maç hakkında bütün detayları okuyabilirsiniz.


Beşiktaş taraftarına provokasyona gelmemeleri için üst üste uyarı yapıldı. Beşiktaş ile Lyon arasında oynanan maç başlamadan önce Vodafone Arena’yı dolduran on binlerce taraftara art arda uyarılar yapıldı. FİFA’nın yaptığı açıklamaya göre bugün oynanan Beşiktaş maçında taraftarların oyunculara yapılan en ufak bir hatasında 1 yıl men edileceği söylendi. Lyon taraftarının Beşiktaş’lı oyunculara yaptığı terbiyesizlik affedilemezdi. Özellikle kalecimiz Fabri’ye yapılan saygısızlığın herhangi bir açıklaması yok ki Lyon bu anlamda ceza bile görmedi.

Beşiktaş’lı ve Lyon’lu oyuncular yeşil sahalara ayak basmadan önce taraftara bu anlamda uyarılar yapıldı çünkü FİFA Beşiktaş’ı çok net uyardı. Bu anlamda maçta herhangi bir sorun yok. Maçın ilk yarısında Cenk Tosun’un golü ile birlikte siyah beyazlı takım bir sıfır öne geçti ve hemen akabinde Lyon geç kalmadı ve bir gol daha attı. Beşiktaş’ın sevinci kursağında kaldı diyebiliriz.

BEŞİKTAŞ MEN EDİLMEMEK İÇİN ÖNLEMLERİNİ ALDI

Son olarak dile getirmek istediğimiz konu ise maçın sonucu oluyor. İlk maçta Lyon sahadan gülerek ayrılmıştı ama bu maçın sonucu yarı final bileti olacak. Beşiktaş yenerse ve yarı finale çıkarsa bu akşam Beşiktaş’ta kutlamalar bitmez. Lyon yenerse veya herhangi bir olumsuz pozisyonda taraftara sakin olmaları için çok ciddi uyarılar yapıldı aksi taktirde Beşiktaş 1 yıl men edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *