Beşiktaş büyük seviyor! Küçük olan İstanbul’dan çıkıyor

Beşiktaş 34 yaşındaki Pepe’yi transfer etti ama 30 yaşındaki Marcelo’yu başka takıma verdi. Beşiktaş’ın yaşı büyük ünlü oyuncuları kadrosuna alması futbolda olağan bir hale gelmiştir. Türkiye’de futbol takımlarında oyuncuların yaşları genelde büyüktür.


Beşiktaş’ın transfer gündeminde oldukça hareketli dakikalar yaşanıyor. Milyonların döndüğü oyuncu kiralama ve satın almalarda siyah beyazlı yöneticiler büyük iş başarıyorlar. Taraftar ise tam anlamıyla çıldırıyor. Geçtiğimiz günlerde dünya yıldızı Pepe’yi kadrosuna katan Beşiktaş yönetimi gündeme 5 milyon avro transfer beledi ile gelmişti. 34 yaşındaki Pepe’nin İstanbul’a gelecek olması hem yönetimi hem de taraftarı oldukça büyük sevince boğmuştur. Çarşının bu transferden sonra Costa transferi içinde değişik yollar denediği basında yer almıştı.

Beşiktaş’ın KAP’a yazdığı bir mesaj ile Marcelo transferinin artık tamamlandığını gördük. Oyuncu 7.5 milyonlar avroya Lyon’a transfer oldu. Beşiktaş ise Pepe’ye ödediği 5 milyon avroyu böylece geri almış oldu. Beşiktaş’ın transfer gündemine olacak bilinmiyor ama çok hareketli dakikalar yaşandığı kesin. Beşiktaş 34 yaşındaki Pepe’yi kadroya alarak 30 yaşındaki Marcelo’yu transfer edince büyük oyuncularla anlaşmanın çok daha kolay olduğu anlaşılmış oldu.

BEŞİKTAŞ’IN KASASINA 7.5 MİLYON AVRO GİRİYOR

Beşiktaş’ın KAP’A bildirdiği açıklama ise ‘Profesyonel futbolcumuz Marcelo Antonio Guedes Filho’nun transferi konusunda Olympique Lyonnais kulübü ile anlaşmaya varılmıştır’ şeklinde oldu. Marcelo artık Vodafone Park’ta olmayacak. Kendisine yeni futbol takımında başarılar dilerken, kara kartalın yapacağı transferleri şiddetle bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *