Bedelli askerlik için çıkan söylentilerine son nokta koyuldu

Bedelli askerliğin yeni savunma bakanı ile tekrar gündeme gelmesi söz konusu olmuştu ama yetkililer tarafından açıklamaya göre 2017 yılı içerisinde bedelli askerlik kabinenin gündeminde olmayacak. Bedelli askerliğe bu sene kapı açılmadı.


Bedelli askerlik ile ilgili olarak son zamanlarda oldukça fazla haber kulisleri hareketlendirdi. Bazı basın kuruluşlarında bu sene konu ile ilgili gelişmelerin yaşanacağı söylenirken bazılarında da bedelli askerliğin çıkmayacağını ve herhangi bir güncelleme yapılmayacağı söyleniyor. Konuyla ilgili olarak elimize ulaşan bütün bilgileri bu haberimizde sizlere aktaracağız. Türkiye şuan soğuk savaş dönemine ve aynı zamanda sıcak savaşa tanıklık ediyor. Ülkemizde silahlarla, uyuşturucuyla, ekonomik ve aynı zamanda diplomatik saldırılar yapılıyor. Bu saldırıları yapanlar ise PKK terör örgütü ve uzantıları ile de hainlik peşinden uzak durmuyorlar.

BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEME GELİP GELMEYECEĞİ NETLEŞTİ

Bedelli askerlik ile ilgili olarak basına servis edilen bilgiler basında çıkan ‘bedelli çıkacak’ iddiasını tamamen yalanladı. Milli Savunma Eski Bakanı Fikri Işık böyle bir gündem içerisinde bedelli askerlik çıkmayacağını ve böyle bir şey olduğunda askerlerin bile rahatsız olacağını söylemişti. Yeni gelen bakandan dolayı bazı haber siteleri bedelli askerlik çıkacağını aktarmışlar ama böyle bir şeyin söz konusu olmadığını ve yeni bakandan konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama gelmediğini de açıklayalım. Bedelli askerlik bazı ihtiyaç sahiplerinin beklediği bir haber ama içerisinde bulunduğumuz 2017 yılında konuyla ilgili bir gelişmenin yaşanması beklenmiyor.

TERÖR HEM SINIR İÇİNDE HEM DE SINIR DIŞINDA ÜLKEMİZİ TEHDİT EDİYOR

Daha öncede açıklamalar gündeme gelmişti ama biz tekrar bir hatırlatma yapmak istedik. Bedelli askerliğin çıkması Türkiye’nin sınırları içerisinde ve dışarısında terör örgütüyle savaşa girmesi gündeminde maalesef olacak iş değildir. Bazı okuyucularımız bu duruma isyan ediyor ve hatta çocuklarının bedelli askerliğe ihtiyacı olduklarını söylüyorlar ama şuan asker olan binlerce askerimiz var. Konuyla ilgili herhangi bir gelişmede bu haberimizi güncelleyeceğiz .

2 comments

  1. Bedelli toplumu rahatlatır

    Milyonlarca genç olarak bedelli askerlik bekliyoruz. Her an işten atılma korkusuyla zor durumda olan ailelerimizi borç harç içinde veya hasta anne baba çocuklarımızı bırakmamız isteniyor. Bizlerin amacı ülke olarak daha fazla şehit vermeden bu işin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerektiğini ve bunun için gerekli maddi kaynağın bedelli askerlikten gelecek kaynak ile sağlanmasını istiyoruz. Bu konuda basın yayın organlarının desteği çok, ama çok önemli. Sizden ricamız bize destek verin. Emin olun çok zor durumda olan arkadaşlarımız var. İşten kovulan, para cezası alan binlerce genç var. Desteğinizi esirgemeyin.

  2. bedelliye şuan gerek yok belki 5 yıl sonra 2023 olabilir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *