Bedelli Askerlik için son durum açıklaması! Reis konuya el attı

Bedelli askerlik hakkında çıkan iddialara aylar önce Başbakan tarafından cevap verilmişti. 2017 yılında bedelli askerlik son durum ise böylece belli olmuştu. Terörle iç içe olduğumu bu günlerde bedelli askerlik hakkında güncelleştirmeleri merak edenler bu haberi sonuna kadar okusunlar.


Bedelli askerlik hakkında bazı basın kuruluşlarında ve aynı zamanda sosyal medyada ortaya çıkan birçok mesaj var. Bu mesajların bazıları tamamen uydurma olduğu gibi bazılarınında büyük oranda gerçeklik payının olduğunu söyleyelim. Konuyla ilgili olarak merak edilen en büyük detaylardan birisi ise genelde bedelli askerlik hakkında ortaya atılan iddialar oluyor. Bu iddialara son noktayı ise sosyal medyada ‘reis’ diyerek anılan Binali Yıldırım koydu. 13 Haziran tarihinde Bedelli askerlik konusu masaya yatırıldı ve konu hakkında bir açıklama yapıldı.

BEDELLİ ASKERLİK’TE SON DURUMU MERAK EDENLERE ÇANKAYA’DAN MESAJ!

Çankaya’dan gelen haberlere göre bedelli askerlik 2017 için söz konusu değildir. Bedelli askerlik ile ilgili bir soru üzerine Başbakan Yıldırım, “Programımızda, Hükümetin gündeminde ‘bedelli’yle ilgili bir konu yok. Çünkü şu anda terörle amansız bir mücadele içindeyiz. Bütün yoğunluğumuzu, ağırlığımızı bu konuya vermiş durumdayız” cevabını vererek bir nevi kamuoyu bilgilendirmesi yapmış oldu. Bu açıklamaya göre bedelli askerlik bu yıl için söz konusu değil ama gelecek yılda konu hakkında bir gelişme olabilir.

YENİ BAKANDAN SONRA BEDELLİ ASKERLİK GÜNDEME GELMEDİ

Yeni bakanlar kurulunun ilanının ardından gözler Milli Savunma Bakanlığı görevini Fikri Işık’ta devralan Nurettin Canikli’ye çevrildi ama bedelli askerlik hakkında olumlu bir adım atılmadı. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken bir şeydir ama bazı vatandaşlar oğullarının askerlik yapmasına engel birçok şeyin olduğunu düşündüğü için bu haberleri sık sık takip ediyorlar. Yeni Milli Savunma Bakanı’ndan bazı vatandaşların bir icraat beklentisi var bu da haliyle bedelli askerlik oluyor lakin bu sene için bu konuda herhangi bir gelişme yaşanmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *