Bayram tatilinin 10 gün olmasına Erdoğan’dan onay geldi

Kurban bayramına çok az bir zaman kala merak edilen konu 10 günlük tatil oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 günlük tatile sıcak baktığını dile getirdi.


Kurban bayramına çok az bir süre kala tatil konusu gündeme geldi. Normalde 3 gün kadar olacak bayramla birlikte aynı zamanda 30 Ağustos tatilinin de bu tatil süresine eklenmesinden dolayı çok daha etkileyici şeylerin olacağı tahmin ediliyor. Yani turizm sektörünün bu tatilden çok etkilenmesi bekleniyor ki tatil 10 gün olursa turizmde 1 milyar dolar kadar hasılat yapılacağı tahmin ediliyor. Tatil boyunca ayrıca yine insanların mega şehir İstanbul’u terk etmesi bekleniyor. Şimdiden araba kiralama şirketlerinde rezervasyon yapılmaya başlandığı gibi boş araba bulmak daha bayrama 20 gün varken bile oldukça şaşırtan bir hareket oluyor. Bayram tatili Pazartesi günü son buluyor. Eğer meclisten onay çıkarsa tatil tam 10 gün olacak ve insanlar tatil yapmak için şehirden şehre göç edecekler. 10 günlük bu tatil boyunca İstanbul’un rahat bir nefes alması bekleniyor.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN 10 GÜN TATİLE SICAK BAKIYOR

Şuan gündemde olan konulardan bir tanesi tatilin 10 güne çıkarılması dır. Resmi tatilin 10 gün olmasından dolayı birçok sektörde sinirler alt üst olmuş olabilir ama turizm sektöründe oldukça büyük bir kar otelleri ve ihale ile plaj işletmeciliği alanları bekliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 güne tatile sıcak baktığını “Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm, -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80’i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı’nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum.” ifadesiyle gündeme getirdi. Bu konuşmadan sonra elbette çok büyük ihtimal bayram tatili 10 gün olacak.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR? İŞTE TARİHLERLE BAYRAM TATİLİ

Kurban Bayramı tatilin 31 Ağustos günü başlıyor. Bugün her arife günü olduğu gibi yarım gün tatil olunması bekleniyor. Bu yaz Ramazan bayramında tatilin çok kısa olmasından dolayı umduğunu bulamayan tatilciler 10 günlük tatil boyunca çok fazla şey yapabilecekler. Kurban kesecek olanları da çok büyük bir tatil bekliyor çünkü bayramın ilk günü olan Cuma gününden sonra tatile çıkabilir yada Cuma gününe kadar tatil yapabilirler. Bu elbette tamamen vatandaşın seçimine kalmış bir şeydir.

31 Ağustos 2017 / Kurban Bayramı Arifesi 
1 Eylül 2017 /  Kurban Bayramı 1. gün 
2 Eylül 2017 / Kurban Bayramı 2. gün 
3 Eylül 2017 / Kurban Bayramı 3. gün 
4 Eylül 2017 / Kurban Bayramı 4. Gün

Yukarıya baktığınızda sizlere tatil günlerini yazdık. Bu tatil günlerine elbette 30 Ağustos Zafer Bayramını da eklemeyi unutmayın. Bu tatillerle birlikte Pazartesi ve Salı günü sadece iş günü olarak kalıyor. Hukümetten onay çıkarsa eğer Pazartesi ve Salı günü de resmi tatil sayılacağından tatil tam 10 gün olmuş olacak. Ah nerede o eski bayramlar derken bazıları çoktan 10 günlük bir tatil programı yaptı.Tatil yapacaklara şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *