Bayram tatili için hazırlıklar başladı

Bayram tatili için hazırlıklar başladı ve vatandaşlar bu hazırlık sonucunda otobüs veya uçak kullanarak şehri 10-12 günlüğüne terk ediyorlar.


Kurban bayramına çok az bir süre kala Türkiye’de bayram telaşı başladı. Daha tatile 2 gün var ama şimdiden havalimanı ve otobüs garajlarında aşırı yoğunluk başladı. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız kesinlikle bu haberimizi sonuna kadar okuyun. Kurban bayramı tatilinde, uzun bir tatil yapacak olanlar resmi tatiller ile birlikte bugünlerin tatil olacağını çok net bir şekilde biliyorlar ki bu anlamda ortaya atılan her türlü detayı insanlar merak ediyor. Şuan otobüsler şehirler arası ring seferlerine başladılar. Cuma ve Salı günü otobüs havaalanındaki yoğunluğun çok daha fazla olması bekleniyor. Bu anlamda vatandaşları uyarmak istiyoruz çünkü oldukça ileri seviye bir tür detayı aratmak çok daha zor bir hareket olacaktır. Konuyla ilgili olarak her türlü platformu deniyoruz ama maalesef her türlü ulaşım araçların aşırı bir yoğunluğun olduğunu söyleyelim.

UÇAK BİLETLERİ SATIŞINDA REKOR BÜYÜME

Çok az komisyonla satış yapan uçak bileti satışlarında internetten satışta büyük bir rekor söz konusudur. Uçak biletinin bu kadar ucuz olması insanları elbette bu yöne aktarıyor. Sonuç olarak otobüsle 10 saat kadar süren yolculuklar uçak ile bir saat kadar sürüyor. Bu anlamda her türlü detayı merak ediyoruz ama elbette uçak yerine otobüs kullanıcısı çok daha fazladır. Arada çok fazla bir rakam olmamasına rağmen insanların otobüsleri seçmesi hem köylerine kadar gidiyor olmaları hem de alışkanlıklardan dolayıdır. Bugün her şehrimizde havaalanı olmadığı içinde otobüs bileti satışlarında oldukça büyük bir artış söz konusu oluyor. Konuyla ilgili olarak sizde ekonomistlerden daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

OTOBÜS BİLETLERİ REKOR KIRIYOR

Kurban bayramının bu kadar uzun olmasından dolayı vatandaşlar ailelerin yanına veya tatile gidiyorlar. Ramazan bayramında otobüs yolcularının sayılarında çok daha büyük bir düşüş oluyor ama burada merak edilen konulardan birisi genel olarak bu sayının neden kruban bayramında arttığı oluyor. Bunun asıl sebebi insanların kurbanları mega şehir İstanbul yerine kendi memleketlerinde kesmek istemesinden dolayıdır. Şehre göçün ne kadar büyük olduğu bu tatillerde ortaya çıkıyor. 1-2 milyon kadar insan şehri terk ediyor ve bu sayının 3-4 katının da durumu olmadığı için tatile çıkmıyorlar veya köylere akın etmiyorlar. Konuyla ilgili olarak çok daha detaylı bilgiyi bayram zamanı aktaracağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *