Başarılı olmak için ne olmak istemediğinizi öğrenin

Başarı olmak için sizde ilk önce başarısızlıklarınızdan nasıl bir ders çıkaracağını öğrenin. Bunun akabinde ayrıca ele alınması gereken konu ne olmak istemediğimiz ile yakından ilgilidir.


Başarılı olmak için yapmamız gerekenler için kitap yapıyorlar, özel seminerler oluşturuyorlar ama maalesef asıl öğretilmesi gereken şey insanlara aktarılmıyor. Başarılı olmak için önce insanlara öğretilmesi gereken şey başarısızlık oluyor. Öğrenilmiş başarısızlık sizin çok daha muhteşem şeyler yaşamanıza sebep olacaktır. Başarılı olmak için sizde başarılı insanlar taklitlerini yapmak yerine önce ne olmak istemediğinizi öğrenin.

ÜNİVERSİTEDE YAPILMASI GEREKENE EN ÖNEMLİ ŞEY!

Üniversite eğitiminde yapılması gereken en önemli şeylerden bir tanesi ise genel olarak ele alınan bilgiler oluyor diyebiliriz. Başarılı olmaktan ziyade mutlu olabilecekleri bölümlere girilmesi için insanları ikna etmeye çalışıyorlar. Kayıt yaptıran her 100 öğrenciden birisinin bölümünü bıraktığını veya sevmeden devam ettiği halde okulu bıraktığını biliyor muydunuz? O yüzden insanlara gösterilecek örnekler onların istemediği yerden olursa çok daha başarılı olmaları için onlara bir yol göstermiş olacağız.

Başarısız olmanında hayatta en güzel şey olduğunu öğrenmek gerekiyor. Başarısız olduysak eğer o şeyi yeterince fazla istemedik veya olsa da olur olmasa da olur mantığıyla gittiğimiz için olmadığından dolayı başarısız olduk. Başarılı olmak için başarısız olmak gerekmiyor ama başarısız olduktan sonra başarılı olmak çok daha kolay bir hale gelebiliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *