Barzani skandal isteğini tekrarladı: Demirtaş’ı Serbest Bırakın

Türkiye’ye gelmeden önce skandal bir istekte bulunan Barzani, lafta barış sürecinin devam etmesi için Demirtaş ve arkadaşlarının hapisten çıkmasını istedi.


Türkiye’de 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra oldukça büyük adımlar atılmıştı. Terör örgütü ve PKK’nın iş birliği yaptığı çok net bir şekilde ortaya çıkmıştı. Bu ve bunu gibi sorunlardan dolayı HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş ifadeye çağrılmıştı. Birçok kez ifadeye çağrılan HDP’li Demirtaş ifade vermek için emniyet mensuplarının yanına gitmeyince polis tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra kahraman polislerimiz Demirtaş’ı mahkemeye çıkarmıştı. Mahkeme tarafından tutuklanan Selahattin Demirtaş şuan hapsedilmiştir. Mesut Barzani Türkiye ziyareti öncesi lafta barış süreci için Demirtaş ve arkadaşlarının bırakılması için çağrı yapmıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TERÖRİST İLAN ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde olan ve biten G-20 zirvesinde basın toplantısında Erdoğan çok net cevaplarla dünyaya mesajlar vermişti. Zirvede birçok ülkeden gazeteci Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sorular sormuştu. Bazı gazeteciler sorduğu sorular karşısında oldukça net cevaplar alarak oturdukları koltuklara yapıştılar. Bazılarının daha doğru düzgün Türkçe konuşamadığı halde Selahattin Demirtaş’ın hapse atılması ile ilgili sorularına üzerine Erdoğan çok kısa bir şekilde gazeteciye cevap vermişti. Erdoğan’ın gazeteciye olan yanıtı ise ‘Söylediğiniz kişi bir teröristtir” şeklinde olmuştu.

BARZANİ’NİN GÖZÜNE DEMİRTAŞ HAPİSTEYKEN UYKU GİRMİYOR

Barzani’nin hapisten çıkmasını istediği Selahattin Demirtaş ise bu ifadeler için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bir mektup yazısında teşekkür ettiğini dile getirmişti. Erdoğan’ın henüz bir geri dönüşü olmadı ama Barzani’nin Türkiye ziyareti öncesi Demirtaş’ı düşünmesi PKK’nın iyice güç kaybettiğini çok net bir şekilde ortaya koydu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *