Aydın’da memurlara aşırı sıcaktan resmi izin verildi

Aydın’da aşırı sıcaktan dolayı hamile ve engelli memurlara izin çıktı. Afrika sıcaklıklarının olduğu günlerde bahsi geçen memurlar resmi olarak izinli sayılacaklar.


Türkiye’nin baş belası haline gelen Afrika sıcaklarından dolayı herkes kendini buz gibi duşlara ve denizlere attı. Bu anlamda merak edilen detayları bu haberimizde ele alacağız ama ilk olarak söylemek istediğimiz şeylerden birisi Aydın’da aşırı sıcaktan dolayı bazı memurlara izin çıktığı olacaktır. Afrika sıcaklıklarının etkisini yoğun olarak gösterdiği şehirlerin başında Mersin ve Aydın geliyor. Mersin’de herhangi bir tatil söz konusu değil ama belediyeden yapılan açıklamaya göre Aydın’da tıpkı kış günlerinde olduğu gibi bu sıcak yaz günlerinde de resmi izin yayınlandı.

BÜTÜN MEMURLAR AŞIRI SICAKTAN DOLAYI İZİN İSTİYOR

Aydın’da aşırı sıcaktan dolayı izin sadece hamile ve engelli memurlara çıktı. Dolayısıyla diğer memurlar çalışmak zorundalar ki bu Afrika sıcaklıklarının çok yakın zamanda ülkemizi terk etmesi bekleniyor. Meteoroloji sitesine baktığımızda bir hafta sonra sıcaklıkların normale döneceğini söyleyebiliriz. Her yıl bu aylarda bu tür sıcaklıklar oluşuyor ama sonra güneş ülkemizi terk ediyor. Türkiye’de metropol şehirler için meteoroloji bir duyuru yayınladı. Sıcaklıkların gölgede bile en az 40 derece hissedildiği oluyor. Dolayısıyla sizde rutin hayatınızda dikkatli olun. Sıcaklıkların Aydın’da 45 dereceyi göreceği tahmin ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *