Ataleti üstünüzden atmanız gerekiyor

Ataleti üstünüzden atmanız gerekiyor çünkü ataletli yaşam başarısızlığın yanında mutsuzluğun anahtarıdır. Bu anahtara sahip olmak sizi çok kötü bir ruh haline sokabilir.


Ataleti üstünüzde atmak için yapılması gereken en önemli şeylerden birisi genel olarak disiplinli yaşamak olacaktır. Disiplinli yaşayanların en çok ilgi gördüğü şeylerden bir tanesi genel olarak ataletli insanların ele aldığı programlar oluyor diyebiliriz. Ataletli bir şekilde yaşamak sizi çok daha eylemsiz yapar ve bu ölüme giden yolda büyük bir adım etmek olacaktır. Bugün ders çalışma konusunda ataletli olsanız bile eylem konusunda, hareket etme konusunda atalet göstermeyin çünkü günde en az 1-2 saat yürümek sağlığınız için yeterli olacaktır. Konuyla ilgili olarak belirtilen detayları ele almak için ataletle ilgili olarak en çok merak edilen şeylerden birisi genel olarak profesyonel detaylar oluyor olacaktır. Ataletin ne olduğunu bilmeyen çok fazla insan var ki bu insanlar genelde ataletli yaşamı çok fazla sevmiyorlar diyebiliriz. Halk dilinde daha çok tembellik olarak bilinen hatta TDK sözlüğünde bile tembellik, işsiz kalma anlamlarına gelen atalet birçok kesim tarafından bilinmiyor ve hatta bilinmek istenmiyor. Bilinenin aksine tembelliği içinde barındıran fakat tembellikten farklı bir durum olan atalet Türkiye’de çok fazladır. Hareketsizlik ise genelde obozite gibi sorunları da ortaya çıkarır ki kalp krizi en çok görülen özellikleri arasındadır.. Ne yazık ki bu yanlış tanımlama, ataletin yanlış anlaşılmasına ve bilinemediği için de doğru çözümüne gidilmemesine yol açmaktadır.

Peki, atalet Türkiye’de nasıl olarak insanın ruhunu ele geçiriyor ve tam olarak nedir? Atalet durumu genel olarak eylemsizlik haline gelmektedir. Herhangi bir harekete karşı birçok sebebe bağlı olarak direnç gösterme durumu olan atalet sadece ülkemizde değil özellikle Amerika’da birçok kişi tarafından görülmektedir. Bazı ülkelerde uyuşturucunun serbest olmasından dolayı bu atalet durumu ortaya çıksa da genelde zararlı beslenme alışkanlıkları tarafından bağımlılık haline gelmektedir. Kişinin neyi istediğini ve buna ulaşmak için neler yapacağını bildiği halde harekete geçmemesi, içinde var olan potansiyelini kullanmaması ülkemizdeki atalete çok net bir şekilde örnek verilebilir. Yeteneklerini kullanmaması yani yapılması gerekeni bildiği halde yapmaması onun atalet halinde yaşadığını gösterir ki İstanbul gibi büyük şehirlerde bu durum en çok toplu taşıma araçlarında yaşanır. İsteksizlik, yorgunluk, depresyon, tembellik gibi durumların bir arada yaşandığı bir çeşit psikolojik kanser olarak adlandırılan atalet, sinsice gelir ve fark edilmediğinde zamanla tüm vücudu ve ruhu ele geçirir.

EN TİPİK BELİRTİSİ SÜREKLİ UYUMA İSTEĞİDİR

En tipik belirtileri; tembellik, ertelemecilik, tükenmişlik sendromu, bezginlik, bahanecilik, isteksizlik gibi eylemsizlik halleri olduğu gibi bazı zamanlarda sadece uyumakla sonuçlanabilir. İnternetajans.net olarak bu durumu araştırdığımızda genel olarak bu tür durumların ortaya çıkmasından dolayı insanların artık ataletli yaşadığını gizlediği ortaya çıkmıştır. Öğrenciler genelde ataletli olarak yaşamaya özen gösterirler ki bu durum onlar için oldukça can vericidir diyebiliriz. Konuyla ilgili olarak merak edilen bütün detayları bu haberimizde sizlere verdik. Ataletli yaşamak yerine düzenli beslenin ve düzenli olarak uyuyun. Böylece zinde kalacak ve ataleti tamamen yeneceksiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Pendik Kapari Konutlarında yaşam kalitesi çok düşük

Pendik Kapari konutlarındaki yaşam her geçen gün düşmeye devam ediyor. Yönetimin el atmadığı ortak alan sorunlarından dolayı yaşam son 1 yıldır işkence haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.