Arda Turan milli takıma döndü mü sorusuna flaş yanıt

Kosova maçı öncesinde milli takımı bıraktığını duyuran Arda Turan’dan gönülleri fetheden bir açıklama geldi. İnstagram üzerinden yaptığı açıklamada milli formayı tekrar giyebileceğini söyledi.


Arda Turan ile ilgili flaş gelişmeler yaşanıyor. Fatih Terim yönetiminde iken milli takımı bırakan Arda Turan sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı. Bu açıklamanın hemen akabinde ise TFF yönetiminden bir açıklama yapıldı. Konuyla ilgili göz yaşartan gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Barcelona’da forma giyen Arda Turan’ı milli takımda görmeyi oldukça çok istiyoruz ve sanıyoruz ki gelişmeler olumlu yönde devam ediyor. Konuyla ilgili olarak merak edilen bütün detayları bu haberimizde ele aldık. Okuduktan sonra merak ettiklerinizi hemen haberin altından bizlere iletebilirsiniz. Arda Turan Kosova maçı öncesinde bir basın açıklamasıyla birlikte milli takımı bıraktığını söylemişti. Fatih Terim ise konuyla ilgili bir açıklama yapmamıştı.

YENİ TEKNİK DİREKTÖR ARDA’NIN SAHAYA AYAK BASMASINI İSTİYOR

Yeni milli takım teknik direktörü Lucescu, Barçalı Arda Turan’ı milli takımda görmek istediğini söylemişti. Bu açıklamaların hemen akabinde hem Arda Turan tarafından hem de Yıldırım Demirören tarafından gönülleri fetheden açıklamalar peş peşe geldi. Bu açıklamalar tam anlamıyla hem bizi hem de spora gönül veren herkesi sevindirdi. İlk olarak açıklama TFF yönetiminden geldi. Demirören, “Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik. Süresiz kadro dışı değildi. Önümüze bir Kosova maçı vardı, ondan sonra da bir ara vardı. Bundan sonra Arda bıraktığını açıkladı. Arda’ya her zaman ihtiyacımız var. Arda bu kararından vazgeçerse, hocamız da Arda ile görüştüğüne göre son söz Arda kaptanımızın kararında. Bana göre olmaması gereken bir karardı bu… Görüşme çok olumlu geçti. Arda’ya kapı kapanmadı bizim tarafımızdan, biz Arda’ya idari bir ceza vermiştir.” açıklamalarını yaptı.

Arda Turan bu açıklamaların hemen akabinde aktif olarak kullandığı İnstagram hesabından bir basın duyurusu yaptı. Bu duyuruda “Arda Turan sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: Bildiğiniz gibi Kosova maçı öncesinde yaşanan tatsız hadiseler sonrasında milli takım formasına veda etmiştim. Bu kararı almamın sebebi; adım etrafında yaşanan tartışmaların milli takıma ve o kutsal formaya zarar vermesiydi. Bu süreçte hiçbir zaman olgunluğu, sevgiyi ve birleştirici tavrı elden bırakmayan federasyon başkanımız Sayın yıldırım Demirören ve yönetiminin, ardından hocamız Sayın Mircea Lucescu’nun sevgi dolu tavrı kararımı yeniden gözden geçirmeme sebep oldu. Şunun bilinmesini isterim ki; milli formanın hiçbir futbolcuya ihtiyacı yoktur ama bizlerin her zaman bu formanın onurunu taşımaya ihtiyacımız vardır. Bu andan itibaren hocamız uygun gördüğü taktirde milli formayı tekrar sırtıma geçirmekten, her zamanki gibi, onur duyacağımın bilinmesini isteri. Bu kalan zorlu dört maçlık süreçte ve devamında her şartta arkadaşlarımın yanında olma isteğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim.” açıklamalarında bulundu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fenerbahçe Sturm Graz maçı ne zaman sorusuna flaş yanıt

Fenerbahçe Sturm Graz maçının ne zaman olacağı dün akşam rakibi ile berabere kalıp Avrupa ligine veda eden Galatasaray'dan en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Türkiye'nin merak ettiği eşleşme ve maç günü belli oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.