Arabayla yola çıkanlar yakıt alırken dolandırılmayın!

Özel arabasıyla yola çıkanlar hem şehir içinde hem şehirler arası yollarca ucuz yakıt oyunlarına gelmesinler. Kimse 1 gün bile olsa zararına yakıt satmaz ve olan ucuz yakıt aldığınız için bozulan arabanızı olur. Detayları haberimizde okuyun.


Arabayla yola çıkanlara bu haberimizde söylemek istediğimiz çok önemli bir şey var. Arabayla yola çıkacakların bu bayramda yakıt alırken dolandırılmaması için bu haberi okuması gerekiyor. İstanbul’da ve diğer büyük şehirlerde bayram kampanyası adı altında satılan ucuz yakıtlardan alınca arabanızı bozabilir ve bütün tatil planlarınızı yarıda bırakabilirsiniz. Sadece 100-200 lira için aylardır hayal ettiğiniz tatil planı bozulacağı gibi arabanızın motorunda çok ciddi sorunlarda olabilir. Bu bakımdan bilinmedik yerlerden sırf ucuz diye yakıt almayın. Büyük markalardan alabileceğiniz petrol sayesinde hem sağlıklı bir motor kullanımını garantileyecek hem de çok daha ferah bir şekilde yolculuk edeceksiniz. Konu o kadar ciddi bir hal aldı ki Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, 10 günlük uzun Kurban Bayramı tatili dolayısıyla akraba ziyaretleri ve tatil için seyahate çıkacak vatandaşların yolculuklarını güvenli ve sağlıklı yapabilmeleri için bazı uyarılarda bulundu.

ZORUNDA KALSANIZ BİLE YAKIT ALMAYIN

Yol kenarlarında kampanyalı fiyat, bayrama özel fiyat gibi kampanyalar ile çok ucuza yakıt satanlardan yakıt almayı unutmanızı tavsiye ediyoruz çünkü yakıt varilleri Türkiye’ye dolar ile geliyor. Dolarda çok büyük bir düşüş olmadığı sürece yakıt konusunda herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bu yüzden ucuz yakıt almakta bir hayli zor olacaktır. Sizde ucuza yakıt gören bir yer gördünüz mü zorunluluk bile alsa almayın ve yolunuza devam edin. Kurumsal olan ve güvenebileceğiniz yerlerden yakıt almaya özen gösterin. Özellikle şehirler arası yollarda rahatlıkla bulunan ucuz motorinin, yakıt kalitesiyle ilgili sakıncaları da beraberinde getirdiğine işaret eden Okumuş, “Kimse zararına ticaret yapmaz. Bir ürün, maliyetinin altındaki fiyatlara satılıyorsa, o ürünün kalitesinden şüphe duymak gerekir. Bu tür yakıtlar bir yandan çevre kirliliğine neden olurken, öte yandan araç motorlarına büyük zarar veriyor” açıklamalarında bulundu.

UCUZ DİYE ALINAN YAKIT PAHALI MAL OLABİLİR

Bugün ucuza satılan yakıtları aldığınızda direkt olarak karşılaşabileceğiniz sorunlardan bir tanesi genel olarak bayramda ki kazalardan çok arabanızın yanmasına kadar gidebilir. Sizde bu tür sorunlar hakkında detayları merak ediyorsanız söylediğimiz bütün her şeyi sonuna kadar okuyabilirsiniz ki bu anlamda en çok merak edilen şeylerden birisi genelde ucuz yakıtlarla alakalı oluyor. Okumuş açıklamalarına devam ederek ucuz yakıt hakkında “Daha da önemlisi trafik kazalarında yangın çıkması sonucu can kayıplarına varan faciaları neden olabiliyor. Tüketiciler, özellikle şehirlerarası yollarda ‘ucuz yakıt’ tabelalarına kanıp maliyetinin çok altındaki fiyatlara satılan yakıtları almasınlar. Ucuz diye aldıkları yakıt kendilerine pahalıya mal olabilir. Vatandaşlarımız bayram yolculuklarının kabusa dönüşmesini istemiyorlarsa, maliyetinin altındaki fiyatlarla satılan bu tür yakıtlara itibar etmesinler” değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *