Apple’ın yeni İphone modelleri eskilerin satışlarını artıracak

Yeni çıkacak olan İphone modeli ile eski model İphone fiyatları güncellenecek. Ülkemizde vergiden dolayı rekor fiyata satılan telefonlar ucuzlayacağı için büyük bir kısım eski model İphone satın alacak.


Apple bu Eylül ayında yeni yıl dönümünün şerefine 7S modelini çıkarmadan direkt olarak İphone 8 çıkarmayı planlıyor ki bu alanda çok büyük bir gelişme kayıt ettiğini söylemek gerekiyor çünkü Apple yeni modelleri ile birlikte gerçekten de çok büyük bir çıkış yapacak. Yine milyonlarca telefon satışı olacak ama aynı zamanda eski model telefonların da satışları büyük oranda artışa geçecek. Özellikle İphone 6 satışında büyük bir artış olması bekleniyor. İphone satışlarının artmasının bir diğer sebebi ise elbette yeni özellikler olacak. Bu sene yeni İphone’larda bataryalar ve şarj süresi üzerinde durulması bekleniyor.

YENİ İPHONE MODELLERİ APPLE’IN BİLGİSAYARLARI GİBİ OLABİLİR

Yeni model İphone’lar ile birlikte gerçekten de bir batarya değişikliği yada batarya teknolojisinin ortaya çıkacağı biliniyor. Eğer sizde bu tarz haberleri merak ediyorsanız kesinlikle bu haberi sonuna kadar okuyun çünkü elektrikli araba üzerinde çalışmalar yapan Apple, batarya ev lityum pil üreten bir şirketi satın almıştı. Dolayısıyla yeni çıkacak telefon ile birlikte şarj süresi veya ekran teknolojilerinde bir atılım yapılması bekleniyor.

APPLE TİM COOK İLE ZİRVEYE TIRMANIYOR

Apple yeni nesil fikirler ile birlikte gerçekten de çok büyük adımlar atmaya başladı. Yıllar önce Steve Jobs zamnında büyük ekran telefon çıkmayacağı söyleniyordu ama şuan çok satılan Apple ürünleri arasında büyük ekrana sahip olan teknolojiler yer alıyor. Bunu gören hissedarlar ise Tim Cook ile çalışmaya devam etmek istiyor. Yeni İphone modelleri ile eskileri indirime gireceği için ülkemizde eski model İphone satışlarının rekora koşacağı bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *