Apple’ın yeni amiral gemisi uzay gemisinde tanıtılacak

Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu İphone 8 için geri sayım başladı. Yeni amiral gemisinin Apple’ın yeni binasında tanıtılacağı düşünülüyor.


Apple’ın merakla beklenen akıllı telefonu İphone 8 için geri sayım başladı. Eylül ayının ilk haftalarında genel olarak büyük bir lansman ile her yıl yeni bir İphone modeli tanıtan şirket için gelenek değişmedi ve bu sene de yeni bir telefon bahsi geçen tarihte görücüye çıkacak. Türkiye’ye gelmesi yine yeni yılı bulacak olan telefonun detayları merak ediliyor. Apple’ın yeni yönetim binasını görmeyenler vardır diye tahmin ettiğimiz için ilk olarak bu binadan bahsetmek istiyoruz. Doğa ile iç içe olacak bu yeni projede ana bina uzay gemisini andıran bir tasarım ile yapılmış. Yuvarlık bir biçimde tasarlanan binanın içerisinde ve etrafında çok sayıda ağaç bulunuyor. Apple zaten ilk olarak bu projesinin ismini Apple Campus olarak tanıtmıştı ama sonradan değişen bu yeni yönetim binasının Apple Park olacağı söyleniyor. Kulislere göre ayrıca Tim Cook yeni model İphone için bütün hazırlıklarını yeni bina için yapıyor. 3 ayrı modelin tanıtılacağı yeni İphone etkinliğinde ise Steve Jobs’un kankası Steve Wozniak tarafından yapılan bir açıklama var.

TİM COOK BÜTÜN EKİBİNİ YENİ KAMPÜSLERİNE TAŞIYOR

Tim Cook’un bir an önce şuan bulundukları dev yaşam alanını bırakıp bütün ekibiyle birlikte yeni binalarına gitmek istediği konuşuluyor. Eğer sizde yeni binanın son halini merak ediyorsanız bu haberimize bazı resimlerini ekleyeceğiz. Konuyla ilgili olarak merak ettiklerinizi buraya yazabilirsiniz. Şirketin yeni binasına taşınması onların vergi sistemini değişiyor. Amerika’da ki yüksek vergi ücretlerinden dolayı şirketin vergi üssü İrlanda’da yer alıyor. İrlanda’dan finans işlerini yapan Apple’ın yakın zamanda bütün her şeyini Amerika’ya taşıması bekleniyor. Çünkü Avrupa Birliği ülkesi olan İrlanda’da finans işlerini yapan Apple çok yüksek cezalar geliyor. Bu cezaları paşa paşa ödemek zorunda kalan Apple’ın halen bazı mahkemeleri devam ediyor. Daha önce Türkiye’den de Apple’a bir teklif gönderilmiş ama Apple’dan olumlu bir cevap gelmemişti. Şirket Amerika topraklarından yönetilecek ama finans işlerini eskisi gibi İrlanda üzerinden yapmaya devam edecek.

İphone 8 başta olmak üzere İphone Pro ve İphone SE modelinin yeni sürümünün tanıtılacağı biliniyor. Birçok insanın bu anlamda gideceği adres elbette Apple Park oluyor. Şuan inşaatın bitmediğini ama son rötuşların atıldığı biliniyor. Tim Cook ve ekibi yeni İphone modelini muhtemelen yeni kampüs tasarımındaki yönetim merkezinde yapacak. Buraya sadece gazeteciler girebilecek ama belki Apple yıl dönümü için sürpriz bir şey yapabilir. Konuyla ilgili olarak ortaya atılan bir çok iddia var ama muhtemelen yeni çıkacak İphone ile satış rakamlarına doping etkisi yapılacak. Yeni İphone tanıtıldıktan sonra Steve Wozniak’a göre satışlarda çok büyük bir artış olacak. Dolayısıyla yeni tanıtılacak olan bu telefondaki üstün teknoloji özelliklerinin yine kullanıcılar tarafından çok sevileceğini söyleyebiliriz. 1 ay içerisinde muhtemelen her şeyi çok net bir şekilde göreceğiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *