Apple yeni İOS 11 ile pil süresine maksimuma çıkarak

Apple’ın yeni telefonları ile birlikte tanıtacağı yeni İOS 11 ile pil süresi güne kurtaracak. Apple kullanıcılarının en büyük sorunu genelde pil sorunudur. Yeni İOS ile birlikte pil kullanımında büyük tasarruf sağlanacak.


Apple eylül ayında yapacağı etkinlik ile birlikte aynı zamanda kullanıcı dostu olarak bilinen ve yeni İphone’larda olacak olan İOS 11 için tarih verecek. Eğer siz de yeni bir İphone satın alacaksınız Eylül ayında tanıtılacak olan etkinlikten sonra alacağınız bütün İphone modellerinde ki telefonların yeni İphone işletim sistemine geleceğini söyleyebiliriz. Bunun akabinde söylemek istediğimiz en önemli şeylerden birisi yeni işletim sisteminde ortaya çıkacak olan özellikler oluyor. Yıllardır bütün İphone kullanıcılarının belası olan hücresel veriyi açıp kapatma artık bildirim çubuğunda olacak. Siz de yeni İphone işletim sisteminde hücresel veriyi tek tık ile açacak ya da kapatabileceksiniz. İos 11 beta sürümü şu an birçok telefonla kullanılıyor ama tam anlamıyla kullanılmaya başlaması için artık beta sürümden çıkması ve orijinal olarak bir güncelleme yayınlanması bekleniyor.

Günlük kullanımı çok daha hızlı bir hale getirecek yeni İphone işletim sistemi için Apple daha tarih vermedi. Yeni İphone için yapılacak olan bir etkinlikte Apple’ın yeni işletim sistemini piyasaya çıkaracağı tarihte belli olacak. Muhtemelen yapılacak olan hep yedikten sonra yeni işletim sistemi de hani bir güncellemeye de bütün kullanıcılara sunulacak. Zaten Apple’ın yapacağı son etkinlikte herkes tarafından konuşulacak ve tüyleri diken diken edecek yeni bir İphone modeli tanıtması bekleniyor. Bazı insanların merak ettiği bir soru ise bu yeni işletim sisteminin yüklemek veya yüklemek oluyor. Özellikle İphone 5 ve İphone 6 kullanıcılarının merak ettiği bu soruya bu haberimizde cevap arayacağız. Şu an İphone 5 veya 5s kullanan birçok insan yeni işletim sistemini kurmayacaksın söylüyor çünkü yeni işletim sistemini vurduklarında telefonun kızının işe başlayacağını ve bazı eklentilerin çalışmayacağını söylüyorlar. Buna örnek olarak ise şu an oldukça iyi bir performans sergileyen kameraların skisi kadar iyi olmayacağını söylüyorlar.

YENİ İOS 11 PİL SÜRESİNİ ÇOK DAHA UZUN YAPACAK

Şu ana kadar yapılan Apple güncelleştirmelerini de böyle bir sorun olmadığı gibi en düşük telefona gelen güncelleme de bile beklentilerin tam gaz çalıştığı söylenmiştir. Peki yeni İOS 11 tam olarak bize neyi getiriyor? İşte bu sorunun cevabı uzmanlar tarafından verilen cevaba göre tamamen batarya süresi ile alakalıdır. Aslında burada Apple’ın yapmak istediği şey görünümü olarak bir güncelleştirme yapmaktansa pil kullanımı açısından bir güncelleştirme yapmaktır. Yeni bildirim ekranında siz de istediğiniz her şeyi tek tıkla açıp kapatır bildiğiniz için telefonun ekranı çok daha az bir süre açık kalacağı için pil kullanımı açısından oldukça büyük bir tasarruf sergilemiş oluyorsunuz.

Bunun yanında yeni işletim sistemi ile birlikte diğer modeller de belli sorunların ortaya çıkması bekleniyor. Çünkü şu an resmi olarak bir güncelleştirme yayınlanmadığı için İphone 5 ve İphone 6 kullanıcıları herhangi bir şikayette bulunma yollar. Yeni çıkacak İphone işletim sistemine olan ilginin artacağını söyleyerek bu haberimize son vermek istiyoruz. Sizde İOS 11 ile alakalı sorularınızı ama bu haberin altında bulunan diyorum kutusundan editörleri iletebilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *