Antalya çekilmezlik konusunda İstanbul’u geçti

Antalya’da sıcaklıklar can yakmaya başladı. Evlerinde uyuyamayan insanlar aşırı sıcaktan dolayı sahilde yatmaya ve akşamları denize girmeye başladılar.


Afrika sıcakları Türkiye’yi etkisi altına almışken nüfus yoğunlukları sebebiyle oldukça bunaltan şehirlerden iki olan İstanbul ve Antalya’da işkence bir an olsun bitmiyor. İnsanlar serinlemek istiyorlar ama maalesef her tarafın bina olması, bir tane bile ağaç olmamasından dolayı biraz zor oluyor. Dolayısıyla herkes kendini sahillere atıyor ve denize giriyorlar. Birçok aile evde yatmak yerine sahil kıyılarında yatmayı çok daha uygun buluyorlar. İstanbul’da insanlar ise bir an önce evlerine gitmek için toplu taşımaları kullanıyorlar. Kliması olmayan otobüse akbil basmayan İstanbul halkı metroda vakit geçirmeyi seviyorlar. Zaten soğuk olan vagonlarda klima açılınca muhteşem bir rahatlık sizleri bekliyor olacak.

ANTALYA SABAH DEĞİL AKŞAM DENİZE GİRİYOR

Antalya’da bu yaz durum değişti. Rus turist rekorunun kırıldığı Antalya’da bu tür haberler gelince seviniyoruz ama sıcaklıklar gerçekten de can yakıyor. Çöl sıcaklarının etkili olduğu şehirde insanlar sabahları güneşten dolayı denize giremiyorlar ama akşam olunca kendilerinizi denize bırakıyorlar. Vatandaşlar denizin daha boş olduğunu, daha temiz olduğunu ve aynı zamanda güneş olmadığı için çok daha rahat olduklarını söylüyorlar. Denizin bile sıcak olduğundan şikayetçi olanların sayısının bir hayli fazla olduğu biliniyor.

Akşam deniz her ne kadar daha serin olsa da sıcaklıklardan dolayı oldukça keyifli olduğu biliniyor. Sadece Antalya’da değil mega şehir İstanbul’da da akşam denize girenlerin sayısı bir hayli fazladır. Bazı semtler tam anlamıyla Miami haline geldi çünkü insanlar mayolar ile gezmeye başladılar. Durumun ilerleyen günlerde çok daha ciddi olması bekleniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *