Amazon kendine drone üssü kuruyor

Dünya internet devi Amazon yeni aldığı patent ile birlikte drone ile teslimat için özel yapım bir kule tasarladığını gösterdi. Kulenin tasarımı ve özellikleri gerçekten de şirketin bu işi bayağı ciddiye aldığını gösteriyor.


Dünyanın en büyük e-ticaret girişimlerinden birisi olan Amazon çok yeni projelerle karşımıza çıkıyor. Haberlerde okusak inanmazdık ama Amazon direkt olarak bu haberi kendi duyurdu. Gelecekte drone ile teslimata başlayacak olan Amazon yeni drone kulelerini duyurdu. İnsansız bir şekilde teslimata çıkacak olan üstün teknoloji dronelar elbette çok ağır şeyleri taşımayacaklar ama küçük boyutlu şeylerde direkt olarak eve teslim yapma özelliğine sahip olacaklar. Amazon’un yeni drone kuleleri bazı havalimanı kulelerinden bile yüksek bir boyuttadır ki bu durum teknolojinin ne kadar ileri gittiğini ortaya koyuyor.

ŞEHİR MERKEZLERİNDE DRONE ÇILGINLIĞI BAŞLIYOR

Amazon’un aldığı patente göre bir rone otoparkı ortaya çıkıyor. Drone otoparkı diyoruz ama tam anlamıyla bir üs kurduğunu söyleyebiliriz. Kötü niyetli kişiler için belkide bir ilçeyi yok etmeye yetecek saldırı modunda drone buralarda bekletilebilir. Dikey boyutta olan kulelerin her yerinden drone fışkıracak ve koordinatlara göre direkt olarak adrese teslim Amazon’un özel üretim drone makineleri sayesinde olacak. Drone eşya taşırken bu özel imalat kulenin de makineye destek vermesi yayınlanan resimlerde çok net gösteriliyor. Yani bir füze gibi drone fırlatılıyor ve böylece hız alıyor aynı zamanda çok daha hızlı bir teslimat için yola çıkıyor.

KADINLAR AMAZON İLE MAĞAZALARI EVİNE GETİRİYOR

Amazon’da kadınlar için özel bir sayfa var. Bu sayfalardan elbise alan birçok kadın dakikalar içerisinde internetten aldığı şeyi kapısında görebilecek. Drone ile teslimat için elbette bir ücret farkı olacaktır ama üstün özellikteki robotlar direkt olarak evinize istediğiniz her şeyi getirebilecek. Hangi ülkelerin veya ilçelerin bu teslimat için izin vereceği bilinmiyor ama Amazon’un büyük hazırlık peşinde olduğunu söyleyebiliriz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *