Alman gazetesinden saç baş yoldurtan MİT iddiası

Alman gazetesinin internet sitesinde yayınlanan bir haberde Türk istihbaratının Alman parlamenterleri dinlediği iddia edildi. MİT ise konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.


Son zamanlarda ülkemize karşı yapılan algı mesajları artmaya başladı. FETÖ zamanında çok daha fazla olan bu algı mesajları günümüzde azalsa da her geçen gün değişik iddialarla ülkemize karşı hamleler yapanların da sayısı artıyor. Şimdi de Alma gazetesi Die Welt MİT iddiası ile gündeme geldi. İddiaya göre MİT Alman siyasetçileri dinliyor.

Duyunca bizimde güldüğümüz iddiayı bir hayli abartan Almanlara Türkiye’den henüz cevap verilmedi. Bunun akabinde gazetede yer alan bilgilere göre MİT birçok parlamenter hakkında da dosya oluşturuyor. Hatta bazı parlamenterle polislerin görüştüğü ve konu hakkında detaylı bilgi verildiği iddia edilen ayrıntılar arasında yer alıyor.

GÜVENLİK TEDBİRLERİ İÇİN TOPLANTI YAPILDI

Alman emniyeti bu durumun oldukça ciddi olduğunu düşünerek bir toplantı yaptı ve Alman vekillerin dinlenmesi ile ilgili konuları da ele aldı. Emniyetin ayrıca bu dinlenmeden dolayı oluşabilecek tehlikeleri ön plana atarak konuyu masaya yatırdıklarını biliyoruz. Konu hakkında devlet adamların bir açıklanma yapması bekleniyor. Gelişmeler oldukça bu sayfa üzerinden en son güncellemeleri sizinle paylaşacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *