Akşam saatlerindeki otobüs seferlerinin artırılması gerekiyor

İstanbul’da Anadolu yakasında 24 saat veren otobüs hatları sadece Sabiha Gökçen’e giden hatlar ve 500T hatlarıdır. Metrolardan sonra eve gitmek için KM hatları esnek bir hale gelirse çok daha refah bir ulaşım sağlanacaktır.


Akşam saatlerinde otobüs seferlerinin çok az olması büyük şehirlerde istenen bir olay olmasa da maalesef akşam saatlerindeki otobüs sayısı çok azdır. Havaalanına giden otobüsler 24 saat çalışıyorlar ama diğer belediye hatları ve özel otobüsler genelde gece saatlerinde ve akşam saatlerinde çalışmıyorlar. Bu durum gerçekten de çok can sıkıcıdır ve akşam saatlerinde otobüs seferlerinin bu kadar az olması bir yandan iyidir ama bir yandan da kötüdür. Bu durumda bu anlamda oldukça zordur çünkü otobüs sürücülerinin de uyuması gerekiyor, dinlenmesi gerekiyor. Bu anlamda düşündüğümüzde akşamları geç saatlerde veya geceleri çok fazla yolcu taşımacılığını otobüsler yapmıyor çünkü herkes metroya biniyor. En azından metronun açık olduğu saatlerde ‘KM’ hatları aktif olarak çalışsa bu oldukça fazla sevindirici bir hareket olacaktır çünkü bu anlamda profesyonel olarak bir çalışma yapılabilir çünkü yüzlerce insan akşamları ve geceleri havaalanı otobüslerine biniyorlar ve bu kalabalık oluşmasına sebep oluyor.

AKŞAMLARI ANADOLU YAKASI OTOBÜSLERİ METROBÜSTEN BETER OLUYOR

Anadolu yakasında sabaha kadar çalışan bir metrobüs hattı olmadığı için insanlar 24 saat çalışan veya geç saatlere kadar çalışan ulaşım araçları olarak sadece metroyu tercih ediyorlar. Bu durum ise elbette herkesi sevindiriyor ama metro kullananlar ve yoluna otobüs ile devam edenler KM hatlarının erken bitmesinden dolayı evlerine erken dönmek zorunda kalıyorlar. Bu bir sorun değil ama olsa iyi olur diye bu haberi sizlerle paylaşıyoruz. Konuyla ilgili olarak zaten birçok insan da bu haberi oldukça merak ediyorlar ki bu yüzden akşam saatlerinde en azından metrolardan sonra ring olarak çalışan KM hatlarının biraz daha esnek olması çok daha iyi olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *