Akıllı telefonlardan TRT bandrolü ücreti alınmayacak!

Akıllı telefonlardan alınan TRT bandrolü ücreti artık alınmayacak. Teknoloji alemindeki bu gelişme akıllı telefon fiyatlarında az da olsa bir indirim olacağını işaret ediyor.


Akıllı telefonlarda önümüzdeki günlerde oldukça düşük fiyata satılacağını söylemek istiyoruz. Bunda elbette TRT bandrolünün kalkmasının yanında vergilerde ve üreticilerin fiyatlarında ülkemiz için bir ayrıcalık olacağını düşünüyoruz. Yaklaşık olarak 200 TL indirim olacak çünkü alınan kararlara göre artık telefon satışlarında TRT bandrolü ücreti alınmayacak. Büyük markalarında ülkemizde oldukça büyük faaliyet gösterdiğini biliyoruz. Dolayısıyla ortaya çıkacak pazarda satışları yükseltmek için fiyat performans telefonlarının bu yıl Eylül ayından sonra tanıtılması bekleniyor. GM 6 benzeri telefonlarında büyük markalar tarafından ele alınması bekleniyor.

SAMSUNG FİYAT PERFORMANS TELEFONU ÜZERİNDE ÇALIŞIYOR

Büyük markalar her ne kadar araba fiyatını akıllı telefon satışı yapsalar da düşük segment telefon satışlarına da önem veriyorlar. Apple bu alana 5C modeli ile giriş yapmış ve başarı yakalayamamıştı. Zaten 5C satışlarını da durduran Apple düşük segment telefon üretmeyi bıraktı. Artık hem daha pahalı ama aynı zamanda çok daha teknolojik cihazlar üretmeyi hedefleniyor. Samsung ise tam tersi olarak yine yüksek fiyatlara telefon satışı yapıyor ama aynı zamanda düşük fiyata yüksek performans sergileyen telefonlarında satışı gerçekleştiriyor.

TRT bandrolü ücretinin artık telefonlardan alınmayacak olması elbette kullanıcıları sevindirdi ama vergiler halen çok daha yüksek! Dolayısıyla 200 liralık bir indirim insanların çok fazla mutlu olmasını sağlamadı. Vergilerin azalacağı tahmin ediliyor ama azalmazsa bu duruma telefon üreticileri el atıp çok daha az maliyet ile yüksek performans gösteren telefonlar üretip, düşük fiyata ülkemizde satışa çıkaracak. Zaten Samsung gibi büyük markaların ülkemizde satışa çıkardığı birçok telefonun işlemcisinin ve bazı parçalarının diğer ülkelerde satışa çıkarılan telefonlardan farklı olduğu biliniyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *