Akıllı telefonlarda ön kameranın önemi büyümeye devam ediyor

Akıllı telefonları kullanan milyonlarca insanın en çok kullandığı özelliklerden birisi genelde kameralar oluyor. En çok yapılan şey ise genelde selfie çekmek oluyor.


Telefon satın alırken en çok önem verdiğimiz şeylerden birisi marka, tasarım ve kamera özellikleri oluyor. Bu anlamda büyük markaların telefon tasarımları eşsiz olmak zorunda olduğu gibi sürekli olarak gelişmek zorunda olmalıdır. Bu anlamda atılan adımları değerlendirmek gerekirse elbette söylenmesi gereken tek şey Premium hissi veren telefonların en çok satılan telefonlar arasında olduğudur. Araba fiyatına telefon aldığınız ülkelerden birisi sadece Türkiye’dir. Türkiye’de birçok markanın akıllı telefonu bulunuyor ve son 2 yıldır satın alınan telefonlar genel olarak bir araba fiyatına eş değer oluyor. Amerika’da arabaların 2 veya 3 bin dolar gibi bir fiyata satıldığını öğrenince elbette telefonların çok değerli bir şey olduğunu görebiliyoruz. Araba satın almak gerçekten de oldukça önemli bir şey olduğu gibi herkesin yakından merak ettiği bir şeydi.r

AKILLI TELEFONLARDA SELFİE ÇEKMEK EN ÖNEMLİ ŞEY OLDU

Bugün bir geziye çıktığınızda eskisi gibi çanta boyutunda profesyonel kameralar görmüyorsunuz çünkü onlardan çok daha iyi fotoğraf çekme kabiliyetine sahip telefonlar var. Bu telefonları satın almak için çok fazla para harcamanıza gerek yoktur. Selfie çekmek ise aslında moda oldu diyebiliriz. Tıpkı akıllı telefon modası gibi selfie çekme modası da uzun bir süre devam edecek bir şey olacaktır. Konuyla ilgili olarak merak edilenleri sizde sitemizden çok daha rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.  Selfie çekerken ayrıca ön kameranın iyi olması gerekiyor. Eskiden selfie çekmek istersen arka kameralar en çok kullanılan şeyler oluyordu ama artık selfie için arka kamera kullanan insanlara farklı gözlerle bakıyorlar. Dolayısıyla artık insanlar özellikleri bakımından dolgun bir telefon satın almayı tercih ediyor. Bu anlamda akıllı telefon satın alırken marka veya tasarım bakmak yerine sizde ilk önce telefonun kamera özelliklerine, kaç MB olduğuna ve en önemlisi diyafram açıklığına bakın. Üstün teknoloji bir ürün pahalı olacak ama sizi çok iyi hissettirecektir.

YERLİ MALI TELEFONLARA İLGİ ARTMAYA BAŞLADI

Son zamanlarda birçok markanın satışı arttı ama ülkemizde doğan ve satışı yapılan yeri malı telefonlara olan ilgi de bir hayli artmaya başladı. Eğer sizde bu tür telefonları merak ediyorsanız kesinlikle söylediğimiz bu telefonları sonuna kadar inceleyin. Apple, Samsung ve Sony gibi markaların akıllı telefonları fotoğraf veya video çekme bakımından oldukça profesyonel olduğu gibi dünya üzerinde en çok satışı yapılan telefonlar arasında yer alıyor. Türk malı telefonlar arasında Vestel’in yapmış olduğu telefonlar var. Eğer sizde bu telefonları kullanmadıysanız kesinlikle gazetelerde veya internette okuduğunuz şeylere inanmayın. Telefonlar son derece hızlı olduğu gibi aynı zamanda kullanıcı dostu bir tasarıma sahiptir. Her markanın telefonu gibi Google’ın mobil işletim sistemi Android’i gelen bu telefonları yakından takip etmeniz halinde kamerası iyi bir telefon bulabilir ve her yerde arkadaşlarınıza gittiğiniz yerleri selfie çekerek gönderebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *