ABD’den Cumhurbaşkanı korumaları için yakalama kararı!

ABD’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden PKK destekçilerine saldıran Cumhurbaşkanı korumalarına Amerika yönetimi tarafından yakalama kararı çıkartıldı. Korumalar arasında yakalama kararı çıkanlar ülkeye adım attığı anda tutuklanacak.


Avrupa’nın PKK ve diğer terör örgütlerine olan desteği hızla büyümeye devam ediyor. Son zamanlarda gündeme gelen olay hepimizi şaşırttı çünkü Amerika Cumhurbaşkanı’nın bazı korumaları hakkında yakalama kararı çıkarttı. Bu karar gerçekten de Türkiye’nin büyük şaşkınlığı ile sonuçlandı çünkü ülkemizde böyle bir haberi kimse beklemiyordu. Amerika’dan yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı’nın korumaları hakkında yakalama kararının çıktığını ve ülkeye adım attığın anda belirlenen isimlerin tutuklanacağı söylenmişti. Şimdi sizlere Amerika’ya yaşanan olaylardan bahsetmek istiyoruz.

TERÖRİST DİYE EYLEM YAPTILAR

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Amerika’ya ziyareti sonrasında arabasının konakladığı bir yerde eylem yapan PKK destekçilerine polis herhangi bir müdahalede bulunmadı. Bir ülkenin Cumhurbaşkanı’na yapılan bu saygısızlığı görünce bizde çok şaşırdık ama şaşırdığımız şey sadece PKK destekçilerinin lafları değil aynı zamanda Cumhurbaşkanı korumalarının kavgası oldu. İşte olay tam böyle başladı. Cumhurbaşkanı’na yapılan hakaretleri daha fazla dinleyemeyen korumalar eylemcilere karşı bir hareket yaptılar.

Polis ise Cumhurbaşkanı korumalarına vurdular. Teröristleri destekleyen ülkelerde polis bile hiçbir şey bilmediği halde PKK destekçilerini korumaya devam ediyor. Bu durum bizi çok üzse de terörist başı Fethullah Gülen’i bize vermeyen ABD hükumetinden bir şey beklememek gerekiyor. Cumhurbaşkanı bu kararın çıkmasının hemen akabinde açıklamalarda bulunarak Amerika’da yaşanan olay sonucunda korumalarına karşı çıkan yakalama kararının doğru olmadığını savundu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *