3. Havalimanı ekranlarını Vestel üretecek

İstanbul’da inşası devam eden yeni havalimanının bilgilendirme ekranlarını Vestel üretecek. Yerli girişim Vestel daha öncede Toshiba’nın TV birimini satın almasıyla gündeme gelmişti.


Dünyanın en büyük markalarından birisi olan Türk firması Vestel’in ismini son zamanlarda çok fazla görmeye başladık. İlk olarak dev bir şirket olan Toshiba’nın TV birimini satın almasıyla gündeme gelen Vestel şimdide İstanbul’da yapılacak yeni havalimanı ile gündeme geldi. 3. havalimanı bilgilendirme ekranlarının tümünü Vestel üretecek. Vestel’in bu hamlesi bizi çok sevindirdi çünkü artık Türkiye’de yapılan yerli girişimlerde sadece yeri markaların kullanılmasına özen gösteriliyor. Eğer sizde bu havalimanıyla ilgili haberleri merak ediyorsanız bu haber gerçekten sizinde tüylerinizi diken diken edecek.

Yerli girişim Vestel dünyanın en büyük teknoloji markalarına kafa tutmaya devam ettiği gibi aynı zamanda onların birimlerini satın almakta geç kalmıyor. Toshiba’nın TV birimine çok ama çok büyük markalar talip olmuştu ama bir Türk firması gelip tek hamle ile bu birimi satın aldı. İşte bu aşamadan sonra gerçekten biz Vestel’in büyüklüğüne inanmaya başladık. İstanbul’da yapılan ve dünyanın en büyüğü olacak yeni havalimanı projesinde neredeyse her yerde uçuş bilgilendirme ekranları olacak. Dolayısıyla bütün yolcular oturdukları yerlerden uçaklarına göz atabilecekler. İşte bu anlamda ekranların büyük önem taşıdığını sizlere söylemek istiyoruz.

VESTEL DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜNDE BOY GÖSTERECEK

Bilgilendirme ekranları normal televizyonlardan farklı olarak uçuş bilgilerinden kapı numarasını, kalkış saatinden uçuş saatine kadar birçok bilgiyi insanlara aktaracak. Vestel’den yapılan açıklamayla birlikte bu ekranları bir Türk firmasının üreteceğini de öğrenmiş olduk. Umuyoruz ki havalimanında birçok Türk firması yer alır. Sadece inşasında değil bittiğinde de orada boy gösterecek olan firmalar arasında büyük bir kesimin kesinlikle Türkler olacaktır diye düşünüyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *