3. Havalimanı 29 Ekim’de büyük bir şölenle açılacak

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük havalimanı bugün havadan görüntülendi. Başbakan Binali Yıldırım inşaatın yüzde 55’lik kısmının bittiği ve gelecek yıl Ekim ayında havalimanın açılacağını söyledi.


Bittiğinde dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul’un 3. Havalimanı bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından havadan incelendi. İnşaatın şuan yüzde 55’lik bir kısmının bittiği söylendi ama inşaatın çok hızlı bir şekilde devam ettiği ve gelecek yılın Ekim ayında hizmete açılacağı bildirildi. İnşaatın bu kadar hızlı bir şekilde ilerlemesinin sebebi ise elbette inşaatı üstlenen firmanın bir an önce Türkiye’nin ve dünyanın en büyük havalimanını işletmeye açacak olmasıdır. 3. Havalimanı ile  birlikte aynı zamanda yeni yapılan Yavuz Sultan Selim köprüsü de oldukça yoğun kullanılan bir köprü haline gelecektir. Havalimanına giden bütün yolların köprüden geçtiğini bu haberimizde de belirtmiş olduk.

DÜNYANIN ENLERİ İSTANBUL’DA KONAKLAYACAK

Şuan Almanya’da olduğunu bilinen dünyanın en büyük havalimanında birçok şirket ve özel uçak konaklıyor. Bunun nedeni ise birçok uçağın günlerce ve belkide haftalarda hiç yerinden oynatılmayacak olmayışıdır. Eğer sizde sürekli olarak seyahat ediyorsanız birçok ülkeye Almanya üzerinden geçildiğini biliyorsunuzdur. İşte bu bakımdan dolayı Türkiye artık bir aktarma merkezi olacak ve İstanbul’un değeri ise asla değer kaybetmeyecek bir hale gelecektir. Başbakan Binali Yıldırım gelecek yıl açılacak olan havalimanını bugün havadan inceleyince oldukça gururlandığını belli etti.

HAVALİMANINA ÖZEL OTOYOLLAR İÇİN KOLLAR SIVANDI

Kuzey Marmara Otoyolu aslında hem Yavuz Sultan Selim köprüsü için hemde yeni yapılacak ve henüz ismi belli olmayan İstanbul’un 3. Havalimanı için kollar sınavdı. Birçok yerden inşaat bölgesine otoyollar yapılıyor çünkü burası dünyanın en büyüğü olacak. Bazı günlerde günde yüz binlerce insan buradan şehre dağılmak için bu yollar kullanacağı için bu yolların değeri oldukça büyüktür. Eğer sizde bu tür detayları merak ediyorsanız çok yakında sizlere 3. Havalimanı ile ilgili özel bir röportaj yapacağımız haberini verelim. Bu haberler birlikte az çok havalimanı için haritayı kafanızda canlandırmış olacak ve İstanbul için ne kadar değerli olacağını anlayacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *