3 beyaz sizin yaşamınıza son verebilir

Dünya sağlık örgütlerinin ve STK’ların yaptıkları araştırmalara göre 3 beyazdan uzak durulması sürekli olarak uzmanlar tarafından öneriliyor. Sizde bahsi geçen bu ürünlerden uzak durarak zinde kalabilirsiniz.


Dünya sağlık örgütlerinin yaptıkları araştırmalara göre 3 beyazdan uzak durulması sürekli olarak tavsiye ediliyor. Bu beyazlar ise un,şeker ve tuzdur. Bu 3 doğal ürün maalesef hayatımızı kısaltmaya veya direkt olarak ölüme götürmeye yardımcı oluyor. Bu haberimizde sağlığımızı olumsuz etkileyen bu 3 ana maddeden bahsetmek istiyoruz. Bu beyazlardan en tehlikeli olanı şekerdir. Sizlere şekerli olan her şeyden uzak durun demiyoruz ama maalesef şekeri azaltarak kesinlikle çok daha sağlıklı kalabilirsiniz. Bu konuyla ilgili bilgi vermek gerekirse insanlara söylemek istediğimiz en önemli şeylerden birisi çayı şekersiz olarak içmeleri olacaktır. İnternetajans.net’te bazen böyle bilgiler vermeyi düşünüyoruz ki sizinde bu anlamda söylediklerimizi ciddiye almanız gerekiyor. Şeker zaten yavaş yavaş sizin organlarınızı oldukça zor bir hale sokabilir. Dişlerinizdeki çürükler buna en büyük örnektir. Ülkemizde hastanelerde diş bölümü yaygın değildir. Diş hastanelerinde ise 1 ay sonrayı bile sıra bulmak son derece zordur. Bu yüzden şeker kullanımını azaltmalı ve dişlerimize dolgu yaptırmak için bile aylarca beklemeyi göze almayalım.

TUZ TAT VERİYOR AMA MAT EDİYOR

Tuz her türlü yemekte insanların en çok kullandığı aperitif ürünler arasında yer alıyor.  Beyazlar her zaman huzur verir ama ama bu huzurun ve damak lezzetinin altında sizleri ölüm bekliyor! Bazıları zaten öleceğiz diyorlar yaşın ne önemi var diye düşünebilirler ama maalesef dinimize göre Allah’ın verdiği canı ondan başkası alamaz. Bu durumda hasta olarak hastanelere düşmek ve acı çekmek oldukça zor bir tercih olacaktır diyebiliriz. Konuyla ilgili olarak detayları sizde yorum atarak öğrenebilirsiniz. Bazıları tuzsuz yemek yapmaktansa yemek yememeyi tercih ettiklerini söylüyorlar ama doğal tuz kullanın yani. Yani içerisinde tuz olan birçok besin öğesini tercih ederek sizde günlük olarak tuz ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tuzdan sonra şimdide sıra beyaz una geldi. Beyaz un tahmin ettiğiniz kadar zararlı değildir.

BEYAZ EKMEK YERİNE SİYAH EKMEĞİ TERCİH EDİN

Beyaz ekmek isteyen insanların birçoğu elbette ucuz olduğu için ve fırınların bu ekmekleri üretmeyi tercih ettikleri için bu ekmekleri tercih ediyorlar. Birçok insanın beyaz veya siyah ekmek konusunda en ufak bir fikri bile yok ama ekmeksiz yemek yemeyeceklerini genelde söylüyorlar. İnsanların yine her yemekte yediği şeyler arasında beyaz ekmek vardır. Maalesef ekmek olmadan doymayan bir milletiz. Halbuki ekmek olmadan da aynı tokluk hissini elde etmemiz son derece mümkündür. Beyaz ekmeği bırakıp tam buğdaylı ekmeğe geçmek veya her markette bulabileceğimiz çavdar ekmeğine geçmek bizleri çok daha dinç bir hale getirecektir. Konuyla ilgili olarak oldukça yüksek bir yarar sağlamak son derece iyi olacaktır.

Beyaz ekmeğin zaten beslenme uzmanları tarafından beyaz ölüm meleği olarak adlandırıldığını biliyor muydunuz? Beyaz ekmek yiyen erken ölür diyen uzmanlar aynı zamanda beyaz ekmek yerine son derece sağlıklı olan siyah ekmekleri yemeyi tercih ediyorlar diyebiliriz ki bu durum bizi gerçekten de çok sevindiren bir şey olacaktır. Türkiye’de her geçen gün beyaz ekmeğe olan bağımlılık artıyor. Sokak aralarındaki bakkallara bile her gün yaklaşık 50 kasa ekmek geliyor. Buğday üretiminin ne kadar az olduğunu düşündüğümüzde durumumuzun pek iç açıcı olduğunu söyleyemiyoruz. Sağlığınız için sizde bu beyazlardan uzak durun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *