22. Petrol Kongresinde önemli adımlar atıldı

Dünyanın takip ettiği ve yüzlerce ülkenin katıldığı 22. Petrol Kongresinde Türkiye adına oldukça büyük kararlar alınıyor. Etkinliğe katılan ülkelerin siyasileri günler öncesinden şehre ayak bastı.


22. Ulusal Petrol Kongresi dün başladı. Birçok ülkenin ileri gelen devlet adamları bu kongrede gelecek petrol planlarını dile getirecek. İstanbul’un ev sahipliği yaptığı bu kongrede çok muhteşem günler yaşanıyor. Bugün ise oldukça büyük adımlar atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bu kongrede olması bekleniyor. Enerji bakanın ve protokolünün öncülüğünde gerçekleşen etkinlikte güvenlik önlemleri oldukça yüksek bir seviyede seyrediyor. Gerçekleşen kongrenin hemen akabinde birçok kişinin merak ettiği detaylarda ortaya çıkmış oldu.

PETROL ZİRVESİNDE TÜRKİYE’NİN GELECEKTEKİ ADIMLARI ELE ALINIYOR

Türkiye’nin açık denizde enerji araması için birçok adım bu etkinlikte masaya yatırılacak. Yüzlerce ülkeninde katıldığı İstanbul’daki bu etkinliğe ilginin oldukça fazla olduğu söyleyelim. İstanbul’da Taksim Hilton’un hemen yanında bulunan Lütfü Kırdar Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan bu muhteşem kongre sebebiyle Harbiye’yi lüks arabalar sardı. Lüks arabalarda ve midibüslerde birçok ülkenin önemli siyasileri taşınıyor. İstanbul’a gelen birçok siyasinin gitmek istediği yerler elbette oluyor ve bu aralar İstanbul’un dört köşesini dolaşıyor.

SİYASİLER GÜNLER ÖNCESİNDEN ÜLKEYE AYAK BASTI

Birçok ülkenin ileri gelen devlet adamları etkinlik öncesinde İstanbul’a gelip otel odalarına kuruldular. Oldukça lüks otellerde konaklayan siyasilere üst kademe makam şoförleri tahsis edildi. Günler öncesinden İstanbul’u tavaf eden birçok siyasinin petrol kongresinden sonrada birçok tarihi mekana gidip ülkemize böyle veda etmesi bekleniyor. Konuyla ilgili gelişmeler sürecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *